Pryncypia Koziorożca

Autor wpisu: , Opublikowano 26 stycznia 2020 , Kategoria Bez kategorii


Jednorożec-458x458

Rok 2020 zapowiada się niezwykle ciekawie, oczywiście zawsze można tak mówić, bo każdy nowy rok powinien z założenia wnosić jakieś zmiany.  Jednak niezwykłość tego czasu jest spowodowana   rzadko kiedy zdarzającym  się spotkaniem trzech  istotnych dla ludzkości i społeczeństw planet w znaku Koziorożca. Pluton do tego znaku wszedł w styczniu 2008 roku, przyglądając się głęboko   strukturze władzy, siły i manipulacji. Saturn do Koziorożca wszedł w grudniu 2017 roku i od tego momentu ludzkość znajduje się zarówno pod pręgieżem zmian społecznych, jak i ważnych zmian pokoleniowych. Pluton i Saturn nigdy nie działają połowicznie, konotacje tych planet dotyczą zazwyczaj  nacisków zewnętrznych, czasem wywołują poczucie zagrożenia, wymuszają powściągliwość oraz psychiczną i fizyczną ascezę. Bycie ascetą było ideałem średniowiecza, nagrodą był raj i życie wieczne. W przypadku spotkania planet w Koziorożcu w roku 2020 nagrodą jest zwykłe przetrwanie.


Pluton w erce i co dalej.

Autor wpisu: , Opublikowano 6 października 2019 , Kategoria Bez kategorii


upadły anioł

„Jednak zostanie po mnie ta siła fatalna,

Co mi żywemu na nic, tylko czoło zdobi;

Lecz po śmierci was będzie gniotła niewidzialna,

Aż was, zjadacze chleba — w aniołów przerobi”.

Juliusz Słowacki, Testament mój


Lilith w Rybach

Autor wpisu: , Opublikowano 10 lipca 2019 , Kategoria Aktualności , Czytelnia , Lilith


Pacha Mama

Lilith w każdym zodiakalnym znaku przebywa około 10 miesięcy. Od  3.05 2019 roku 27.01.2020 będzie tranzytować znak Ryb. Ostatnio w tym znaku była w lipcu 2010 roku, przedtem we wrześniu 2001 roku. Z punktu widzenia astrologii jako odwiecznego cyklu, to można jej pobyt w Wodniku potraktować jako apel o wolność i niepodległość, Ryby pokażą w jaki sposób, jeśli w ogóle można te idee wcielić w życie.


Uran w Byku, spotkanie natury z genetyką

Autor wpisu: , Opublikowano 29 czerwca 2018 , Kategoria Aktualności , Czytelnia , Planety


Mitologicznie Uranos nie cieszył się szacunkiem Ziemian. Jego potomstwo zagrażało innym bogom, sam zaś Uran niewolił Gaję do tego stopnia, że postanowiono się go pozbyć. Zatem został pozbawiony męskości i strącony do oceanu. To ważna wskazówka mówiąca o tym, że pobyt Urana w ziemskim znaku Byka do sielankowych należeć nie będzie. Zresztą, Uran rządzący znakiem Wodnika, tworzy naturalną kwadraturę z Bykiem. Ani śladu zatem pokojowego współistnienia. Oczywiście Uran współgra z astrologią, patronuje jej i zachęca do rozpoznawania ducha czasów, którego jest reprezentantem. Jego rewolucyjne działanie pozwoli na uchwycenie nowych metod i znaczeń astrologicznych. Można przypuszczać, że Uran w znaku ziemskim zachęci do szerszego używania astrologii w życiu codziennym, ale nie łudźmy się, pod strzechy nie trafi ani Uran, ani astrologia.


Pusty bieg Księżyca

Autor wpisu: , Opublikowano 24 lutego 2018 , Kategoria Aktualności , Czytelnia , Księżyc


Księżyc jest jednym z najbardziej magicznych ciał niebieskich. W ciągu 28 dni przemierza cały Zodiak, tworząc z innymi planetami różnorodne aspekty. To bardzo tajemnicze ciało niebieskie, którego pewna  część pozostaje w cieniu, nieoświetlona, pozostawiając nam pole do wyobraźni.

Starożytni połączyli Lunę z emocjonalną i karmiczną pamięcią ludzkości. Pamięć przodków, rodu, pokolenia, domu, ojczyzny, wszystko to przypisuje się Lunie.

Księżyc posiada własne pole grawitacyjne, które to pole wpływa w sposób zauważalny na przypływy i odpływy mórz i oceanów. W sposób podobny wpływa na płyny w ciele człowieka.

Reakcje emocjonalne to również efekt jego działania,  położenie kątowe Luny względem innych planet, jak również względem naszych planet urodzeniowych, powoduje euforię, radość, smutek, czasem paranoję. Różnorodne stany uczuciowe, których doświadczamy dzień po dniu.


Horoskop dla Byków na rok 2018

Autor wpisu: , Opublikowano 23 grudnia 2017 , Kategoria Aktualności , Byk , Czytelnia , Horoskop


Copyright © Britta Gloddewww.britta-glodde.de Ilustracje pani Britty Glodde zostały umieszczone na stronie astrolilith.eu, za uprzejmą zgodą Britty Glodde. Kalendarz z grafikami Britty Glodde https://goo.gl/fR1jJX

Byk 20.04- 21.05.

Od maja dla wszystkich Byków wieje wiatr odnowy, szykuje się bardzo ekscytujący czas, zwłaszcza dla Byków z początku znaku. Byki zadowolone ze swojego statusu i stabilizacji, poczują lekkie wstrząsy. To będzie czas próby, to, co skostniałe i pachnące myszką, musi zostać zastąpione przez nowe. Dla tych, które nie ufają swojej intuicji, może to być dziwny okres. Uruchomi się u Was czucie, możecie mieć wrażenie, że za dużo wiecie i widzicie. Wasza dewiza na ten rok to: „ ciało wie lepiej”. Stąd też mogą przyjść Wam genialne pomysły dotyczące swojej codziennej diety i codziennych zajęć.


Horoskop dla znaku Barana na rok 2018

Autor wpisu: , Opublikowano 23 grudnia 2017 , Kategoria Aktualności , Baran , Czytelnia , Horoskop


Copyright © Britta Gloddewww.britta-glodde.de Ilustracje pani Britty Glodde zostały umieszczone na stronie astrolilith.eu, za uprzejmą zgodą Britty Glodde. Kalendarz z grafikami Britty Glodde https://goo.gl/fR1jJX

Baran 20.03.- 20.04.

Osoby spod znaku Barana, choćby nie wiadomo jak się starały, nie będą w stanie zachować równowagi i balansu w życiu w roku 2018. Pomysły, aby wyrwać coś gruntownie z korzeniami, będą na porządku dziennym. Do maja Uran przebywa jeszcze w Waszym znaku. Da Wam siłę i odwagę do tego, aby wyrzucić z hukiem to wszystko, co przeszkadza Wam w Waszym pędzie. Nie dla Was strategiczne gierki i poczynania. Stawiacie wszystko na jedną kartę. Początek roku przyniesie odnowienie się starych ran i zależności. Do maja należy się od nich odciąć.


Horoskop dla Koziorożców na rok 2018

Autor wpisu: , Opublikowano 23 grudnia 2017 , Kategoria Aktualności , Czytelnia , Horoskop , Koziorożec


Copyright © Britta Gloddewww.britta-glodde.de Ilustracje pani Britty Glodde zostały umieszczone na stronie astrolilith.eu, za uprzejmą zgodą Britty Glodde. Kalendarz z grafikami Britty Glodde https://goo.gl/fR1jJX

Koziorożec 21.12-20.01.

Dla Tych, które urodziły się w pierwszych 7 stopniach znaku Koziorożca, rok 2018 będzie czasem testów i egzaminów.

To wszystko za sprawą Saturna, który znajduje się właśnie w Waszym znaku. Motto Wasze na ten rok to: : sprawdzam. Nie przynosi to dobrej witalności, można powiedzieć, że zakres Waszych działań będzie ograniczony do rzeczy koniecznych i pierwszoplanowych. Trzeba dokładnie wiedzieć, czego się chce i jak ognia unikać przypadkowości.