„Lilith, opowieść o bardzo, bardzo niegrzecznej dziewczynce”

Autor wpisu: , Opublikowano 5 listopada 2021 , Kategoria Bez kategorii


W astrologii mamy wszystko lub prawie wszystko poukładane sekwencyjnie, poprawne politycznie, archetypy planet są  podzielone na dobre i złe, czarne i białe, męskie i żeńskie, polaryzacja prawie idealna.
A ja chcę dzisiaj napisać o Lilith, demonicy, niegrzecznej dziewczynce, femme fatal, kusicielce, tej która zakłóca sen bogobojnym mężczyznom. Ona w większości podań i przekazów mniej lub bardziej naukowych jest zła, ciemna, grzeszna. To zła dziewczynka, tylko dlatego, że idzie tam, gdzie sama chce. Oczywiście, jeśli ktoś jest zwolennikiem myślenia patriarchalnego, demonicznego, konserwatywnego, to Lilith będzie na zawsze nieczystą i rozpustną rebeliantką. 

czytaj wiecej

O roku 2021 z lekkim dystansem.

Autor wpisu: , Opublikowano 1 lutego 2021 , Kategoria Bez kategorii


W minionym 2020 roku najważniejszymi układami, z punktu widzenia astrologii, rzecz jasna, była koniunkcja  trzech planet w znaku Koziorożca, czyli Jowisza, Saturna i Plutona na planie sytuacyjnym symbolicznego pola dziesiątego, znaczącego ni mniej ni więcej dokładnie to, że  nic nie możne wymknąć się spod kontroli. Koziorożca najlepiej symbolizują plany dwudziestoletnie i dłuższe, w jakich gustował Stalin, czyli odpowiednie, z punktu widzenia domu dziesiątego, bo nim włada Koziorożec, strategie, wdrażane przez długie lata, bez względu na wszystko. Tak się składa, że dom dziesiąty, dom władzy, autorytetów i celu życiowego, stoi w opozycji do domu czwartego, tego od rodziny, zasad bezpieczeństwa i naszych korzeni. Stosunki władzy, domu Saturna, są w kontrze do zasad reprezentowanych przez dom czwarty i władającego  nim w naturalnej sekwencji horoskopu, Księżyca. Nie ma niczego bardziej wrażliwego od Księżyca, naszej psychiki i duszy i nie ma niczego bardziej systemowego, strukturalnego i okrutnego od Saturna. W tym klimacie przebiegał rok 2020, każdy będzie go interpretował na swój sposób, natomiast bez wątpienia, miał na celu zademonstrowanie wszechwładzy domu dziesiątego.

czytaj wiecej


Pryncypia Koziorożca

Autor wpisu: , Opublikowano 26 stycznia 2020 , Kategoria Bez kategorii


Rok 2020 zapowiada się niezwykle ciekawie, oczywiście zawsze można tak mówić, bo każdy nowy rok powinien z założenia wnosić jakieś zmiany.  Jednak niezwykłość tego czasu jest spowodowana   rzadko kiedy zdarzającym  się spotkaniem trzech  istotnych dla ludzkości i społeczeństw planet w znaku Koziorożca. Pluton do tego znaku wszedł w styczniu 2008 roku, przyglądając się głęboko   strukturze władzy, siły i manipulacji. Saturn do Koziorożca wszedł w grudniu 2017 roku i od tego momentu ludzkość znajduje się zarówno pod pręgieżem zmian społecznych, jak i ważnych zmian pokoleniowych. Pluton i Saturn nigdy nie działają połowicznie, konotacje tych planet dotyczą zazwyczaj  nacisków zewnętrznych, czasem wywołują poczucie zagrożenia, wymuszają powściągliwość oraz psychiczną i fizyczną ascezę. Bycie ascetą było ideałem średniowiecza, nagrodą był raj i życie wieczne. W przypadku spotkania planet w Koziorożcu w roku 2020 nagrodą jest zwykłe przetrwanie.

czytaj wiecej


Pluton w erce i co dalej.

Autor wpisu: , Opublikowano 6 października 2019 , Kategoria Bez kategorii


„Jednak zostanie po mnie ta siła fatalna,

Co mi żywemu na nic, tylko czoło zdobi;

Lecz po śmierci was będzie gniotła niewidzialna,

Aż was, zjadacze chleba — w aniołów przerobi”.

Juliusz Słowacki, Testament mój

czytaj wiecej


Lilith w Rybach

Autor wpisu: , Opublikowano 10 lipca 2019 , Kategoria Aktualności , Czytelnia , Lilith


Lilith w każdym zodiakalnym znaku przebywa około 10 miesięcy. Od  3.05 2019 roku 27.01.2020 będzie tranzytować znak Ryb. Ostatnio w tym znaku była w lipcu 2010 roku, przedtem we wrześniu 2001 roku. Z punktu widzenia astrologii jako odwiecznego cyklu, to można jej pobyt w Wodniku potraktować jako apel o wolność i niepodległość, Ryby pokażą w jaki sposób, jeśli w ogóle można te idee wcielić w życie.

czytaj wiecej


Uran w Byku, spotkanie natury z genetyką

Autor wpisu: , Opublikowano 29 czerwca 2018 , Kategoria Aktualności , Czytelnia , Planety


Mitologicznie Uranos nie cieszył się szacunkiem Ziemian. Jego potomstwo zagrażało innym bogom, sam zaś Uran niewolił Gaję do tego stopnia, że postanowiono się go pozbyć. Zatem został pozbawiony męskości i strącony do oceanu. To ważna wskazówka mówiąca o tym, że pobyt Urana w ziemskim znaku Byka do sielankowych należeć nie będzie. Zresztą, Uran rządzący znakiem Wodnika, tworzy naturalną kwadraturę z Bykiem. Ani śladu zatem pokojowego współistnienia. Oczywiście Uran współgra z astrologią, patronuje jej i zachęca do rozpoznawania ducha czasów, którego jest reprezentantem. Jego rewolucyjne działanie pozwoli na uchwycenie nowych metod i znaczeń astrologicznych. Można przypuszczać, że Uran w znaku ziemskim zachęci do szerszego używania astrologii w życiu codziennym, ale nie łudźmy się, pod strzechy nie trafi ani Uran, ani astrologia.

czytaj wiecej


Pusty bieg Księżyca

Autor wpisu: , Opublikowano 24 lutego 2018 , Kategoria Aktualności , Czytelnia , Księżyc


Księżyc jest jednym z najbardziej magicznych ciał niebieskich. W ciągu 28 dni przemierza cały Zodiak, tworząc z innymi planetami różnorodne aspekty. To bardzo tajemnicze ciało niebieskie, którego pewna  część pozostaje w cieniu, nieoświetlona, pozostawiając nam pole do wyobraźni.

Starożytni połączyli Lunę z emocjonalną i karmiczną pamięcią ludzkości. Pamięć przodków, rodu, pokolenia, domu, ojczyzny, wszystko to przypisuje się Lunie.

Księżyc posiada własne pole grawitacyjne, które to pole wpływa w sposób zauważalny na przypływy i odpływy mórz i oceanów. W sposób podobny wpływa na płyny w ciele człowieka.

Reakcje emocjonalne to również efekt jego działania,  położenie kątowe Luny względem innych planet, jak również względem naszych planet urodzeniowych, powoduje euforię, radość, smutek, czasem paranoję. Różnorodne stany uczuciowe, których doświadczamy dzień po dniu.

czytaj wiecej


Horoskop dla Byków na rok 2018

Autor wpisu: , Opublikowano 23 grudnia 2017 , Kategoria Aktualności , Byk , Czytelnia , Horoskop


Byk 20.04- 21.05.

Od maja dla wszystkich Byków wieje wiatr odnowy, szykuje się bardzo ekscytujący czas, zwłaszcza dla Byków z początku znaku. Byki zadowolone ze swojego statusu i stabilizacji, poczują lekkie wstrząsy. To będzie czas próby, to, co skostniałe i pachnące myszką, musi zostać zastąpione przez nowe. Dla tych, które nie ufają swojej intuicji, może to być dziwny okres. Uruchomi się u Was czucie, możecie mieć wrażenie, że za dużo wiecie i widzicie. Wasza dewiza na ten rok to: „ ciało wie lepiej”. Stąd też mogą przyjść Wam genialne pomysły dotyczące swojej codziennej diety i codziennych zajęć.

czytaj wiecej