Spotkania na Kosmicznej Drodze…, Lilith i Luna.

Autor wpisu: , Opublikowano 4 października 2017 , Kategoria Bez kategorii


Księżyc jest traktowany w astrologii wielorako, symbolizuje matczyność, psychikę, pamięć, rodzinę, opiekuńczość, to tylko niektóre pryncypia Luny. Najbardziej archetypowe podejście do Księżyca  mówi o kobiecości,  działaniu energii jin na płaszczyźnie danej osobowości.

Księżyc w pewnym sensie reprezentuje te wartości, które mężczyźni widzą  lub zazwyczaj chcieliby widzieć w kobiecie jako matce i żonie. Czy można delikatnie stwierdzić, że mało się tu mówi o całym spektrum kobiecości? Z pewnością tak.  Bycie uwodzicielką, kochanką, prowokatorką zostawia się Wenus w horoskopie, aczkolwiek też z zaakcentowaniem tego, co inni lubią najbardziej. Wszelkie zachowania kobiet temperamentnych, cholerycznych, działających w swoim imieniu nazywa się niekobiecymi, a te, które tak się  właśnie  manifestują- heterami lub babo- chłopami.


Czerwiec i Lipiec 2017

Autor wpisu: , Opublikowano 21 czerwca 2017 , Kategoria Aktualności , Czytelnia


Słońce znajdujące się w zmiennym znaku Bliźniąt zapowiada istotną zmianę, wszak jeszcze jest w znaku zmiennym. Już 21.06 o 6.24 rozpocznie się lato i panowanie znaku Raka na niebie. Dla każdego człowieka jest to istotna zmiana energetyczna. Dla dużej części z nas to czas odpoczynku, wakacji, łatania relacji z bliskimi, próba przeżycia czegoś niezwykłego. Przeważa siła uczuć, potrzeba relaksu i wewnętrznej analizy siebie. Znak Bliźniąt charakteryzuje się energetyką skierowaną do zewnątrz, wodny Rak skupia się na tym, co niewidoczne dla oka.

Czasem trudno jest przejść z klimatu rozgadanych Bliźniąt w klimat wyciszonego Raka. Zawsze potrzeba paru dni ponownego dostosowanie się. Nów z 24.06 w jakiś sposób ułatwi nam zadanie wyczuwania tego, co w trawie piszczy.


Dla Mojej Mamy, dla wszystkich Naszych Mam..

Autor wpisu: , Opublikowano 26 maja 2017 , Kategoria Aktualności , Czytelnia


To każda  Matka jest gwarancją istnienia, mojego, Twojego, naszego. Matka Ziemia, Matka Karmicielka, Dawczyni Życia

Dzisiaj chciałabym napisać parę słów na temat relacji Matek i Córek, relacji niejednoznacznej, czasem skomplikowanej, ale pierwotnej i wiecznej.

Matka jest Strażniczką ogniska domowego, powierniczką myśli, kimś, kto jest od zawsze. To ona pozostaje wówczas, gdy mężczyźni wyruszają na bratobójcze i synobójcze wojny. Jest osią świata. Matka i Córka, wieczna pępowina, Los Matki- Los Córki. Dzieje obu połączone niewidzialnym węzłem.


Sylvia Plath „ Mistrzyni umierania”.

Autor wpisu: , Opublikowano 8 maja 2017 , Kategoria Bez kategorii


12345

Kiedy po raz pierwszy przeczytałam jej „ Tulipany”, słyszałam celofan, w który być może były owinięte, poczułam przerażenie własnych neuronów, że można pisać w sposób tak głęboko przejmujący i przerażający zarazem.

„ Tulipany są zbyt czerwone, ranią mnie,

Nawet przez opakowanie słyszałam ich oddech,

Lekki jak oddech strasznego niemowlęcia przez białe powijaki.

Ich czerwień rozmawia z moją raną, jest z nią zgodna.

Są przewrotne, wydaje się, że unoszą się w powietrzu, chociaż ciążą mi.

Przygnębiając swoją wymową i kolorem.

Dwanaście czerwonych ciężarków ołowiu wokół mojej szyi”.


Lilith w Strzelcu 14.02.2017 do 9.11.2017

Autor wpisu: , Opublikowano 8 marca 2017 , Kategoria Aktualności , Czytelnia , Lilith , Strzelec


1

Można się zastanowić, czy pobyt Lilith w znaku Skorpiona przyczynił się w jakiś sposób do umocnienia pozycji kobiet?  Na pewno  przyczynił się do manifestowania ich jedności i do masowych wystąpień przeciwko represyjnej polityce wobec nich.

Sprawa poszanowania a nawet zapewnienia kobietom podstawowych praw człowieka w ostatnich latach staje się szczególnie istotna. Im silniejsze instytucje autorytarne, tym większe lekceważenie kobiet. Lekceważenie ich uczuć, ich siły, ich głosu, myślenia i odczuwania. Za to jest masowe ich ogłupianie i zniewalanie.


Bolesław Leśmian in memoriam

Autor wpisu: , Opublikowano 20 stycznia 2017 , Kategoria Bez kategorii


Bolesław Leśmian nie został patronem roku 2017, choć właśnie mija 140 rocznica Jego urodzin.  Cóż Słońce w Wodniku nie sprzyja popularności, za to daje niezwykłą moc wizji, umiejętność przekuwania wrażeń zmysłowych w rzeczywistość.

Wieloświaty magiczne Leśmiana…


„ Z Nowym Rokiem nowym krokiem?”

Autor wpisu: , Opublikowano 27 grudnia 2016 , Kategoria Aktualności , Czytelnia


Każdy początek zwiastuje koniec… Zatem co mówi o roku 2107 jego początek obliczony na 1.01.2017 godzina 00?

Ascendent jest w Wadze, tam gdzie obecnie przebywa Jowisz. Jowisz w tym znaku dużo mówi o mediacjach, dyplomacji i znaczeniu zwykłego dogadywania się.  Jego istotą jako planety jest niczym nieuzasadniony optymizm, poszukiwanie idei, filozofii, koncepcji, pozwalającej na to, by każdy poszedł w swoja stronę z uśmiechem na ustach. Znak Wagi i Jowisz w nim świadczą o dobrej woli każdej ze stron.


Nihil novi sub sole, czyli o nowiu w znaku Koziorożca

Autor wpisu: , Opublikowano 27 grudnia 2016 , Kategoria Aktualności , Czytelnia , Horoskop , Koziorożec , Księżyc , Ryby


Kolejny nów przypada na 29.12 na godzinę 7.53, oczywiście, w znaku Koziorożca. Sam Koziorożec nie napawa optymizmem, jego atrybuty to: powaga, koncentracja i zdecydowanie. Słońce i Księżyc w niezwykle mało towarzyskim znaku Koziorożca nie zachęcają do towarzyskich spotkań i rozmów. W tym dniu dominuje dystans, powściągliwość i niechęć do ukazywania uczuć. Nawet niemożność, nieumiejętność  żywej, emocjonalnej reakcji.


Wokół nowiu i pełni….

Autor wpisu: , Opublikowano 23 listopada 2016 , Kategoria Aktualności , Czytelnia , Księżyc


Najbliższy nów czeka nas 29.11 o godzinie 13.18. Słońce i Księżyc znajdą się tego dnia w znaku Strzelca, znaku ognistym i zmiennym.

Warto wiedzieć, że tak jak Słońce przebywa w kolejnych znakach Zodiaku przez około miesiąc, tak również Księżyc podąża po zodiakalnym kole, tylko o wiele szybciej.

Księżyc w Strzelcu znajdzie się 28.11 o godzinie 21.48. i już od tego czasu odczujemy zmianę, gdyż Księżyc wpływa przede wszystkim na nasze emocje i na emocje innych.

Wibracje znaku Strzelca powodują, że chcemy odważyć się na więcej niż zazwyczaj, ośmielamy się mówić o uczuciach, bezpruderyjnie je również okazujemy.

„ Tam sięgaj, gdzie….” Można powiedzieć, że pisząc te słowa, nasz Wieszcz był pod wpływem Księżyca w Strzelcu.