Lilith w Rybach

Autor wpisu: , Opublikowano 10 lipca 2019 , Kategoria Aktualności , Czytelnia , Lilith


Lilith w każdym zodiakalnym znaku przebywa około 10 miesięcy. Od  3.05 2019 roku 27.01.2020 będzie tranzytować znak Ryb. Ostatnio w tym znaku była w lipcu 2010 roku, przedtem we wrześniu 2001 roku. Z punktu widzenia astrologii jako odwiecznego cyklu, to można jej pobyt w Wodniku potraktować jako apel o wolność i niepodległość, Ryby pokażą w jaki sposób, jeśli w ogóle można te idee wcielić w życie.

czytaj wiecej


Lilith w Strzelcu 14.02.2017 do 9.11.2017

Autor wpisu: , Opublikowano 8 marca 2017 , Kategoria Aktualności , Czytelnia , Lilith , Strzelec


Można się zastanowić, czy pobyt Lilith w znaku Skorpiona przyczynił się w jakiś sposób do umocnienia pozycji kobiet?  Na pewno  przyczynił się do manifestowania ich jedności i do masowych wystąpień przeciwko represyjnej polityce wobec nich.

Sprawa poszanowania a nawet zapewnienia kobietom podstawowych praw człowieka w ostatnich latach staje się szczególnie istotna. Im silniejsze instytucje autorytarne, tym większe lekceważenie kobiet. Lekceważenie ich uczuć, ich siły, ich głosu, myślenia i odczuwania. Za to jest masowe ich ogłupianie i zniewalanie.

czytaj wiecej


Lilith w Wadze

Autor wpisu: , Opublikowano 7 września 2015 , Kategoria Aktualności , Czytelnia , Lilith , Waga


Od 25.08. 2015 roku Lilith znajduje się znaku Wagi. W towarzystwie Węzła Księżycowego i Merkurego wskaże potrzebę wyjaśnienia tego wszystkiego, co niejasne i bolesne w najbliższych relacjach.” Ja”, a moje partnerstwo, czasem na ostrzu noża, na być (razem) dalej albo nie być. Przyjrzymy się na nowo swoim kontaktom z przyjaciółkami i przyjaciółmi, dostrzeżemy, ile w nich płytkiego przyzwyczajenia i pozostawania ze sobą nadal, mimo, iż to, co najlepsze, przeminęło z wiatrem. Wagą rządzi Wenus, w naszej kulturze kojarzona li tylko z układnością, przyjemnością i uległością. Lilith i Wenus, to możliwość przypatrzenia się często zapominanemu, bo niewygodnemu obliczu tejże Bogini- jako walczącej i świadomej siebie kobiety, jako tej, która decyduje i wybiera, mając na względzie tylko i wyłącznie swoje dobro.

 

Lilith i Wenus, to obraz Wagi niekoniecznie spełniającej się w partnerstwie, to pokaz rys na tymże partnerstwie, manifestacja partnerskiego jarzma, odsłona patriarchalnych norm, tego, co partnerstwo daje i odbiera.

IW klimacie znaku Wagi musi się pojawić  ulubiony temat Lilith- równość!

Pamiętamy przecież, że wszędzie tam, gdzie Ona występuje, żąda bezwzględnej równości. Zatem czekają nas konstatacje na temat równości we własnych relacjach miłosnych, rodzicielskich, domowych, zawodowych.

czytaj wiecej


Lilith w Pannie

Autor wpisu: , Opublikowano 23 listopada 2014 , Kategoria Aktualności , Czytelnia , Lilith , Panna


Dnia 27.11.2014 roku o 23.50 Lilith przechodzi do znaku Panny.

Lilith w znaku Panny  bez wątpienia jest połączeniem świętości, pobożności i piekielności. Takie połączenie stanowi nierozerwalną całość, jedność i pełnię, sacrum i profanum. Postacią biblijną, której przypisywano wszystkie te cechy, była Maria Magdalena, zarzucano jej, zupełnie niesłusznie, nierząd, a  po latach znieważania, uznano  za świętą.

Maria Magdalena przypomina wielkie boginie starożytności- każda z nich miała boską władzę, manifestowała  również swój aspekt seksualny. Maria Magdalena całowała Jezusa w usta, była też kobietą zamożną i niezależną, za co nie lubili jej inni uczniowie Jezusa.

czytaj wiecej


28 IX 2013 „Protest, bunt, transgresja – o znaczeniu Lilith w horoskopie” – warsztat Ewy Kornafel

Autor wpisu: , Opublikowano 21 sierpnia 2013 , Kategoria Aktualności , Lilith , Warsztaty


Zapraszamy na całodniowy warsztat Ewy Kornafel pt. „Protest, bunt, transgresja – o znaczeniu Lilith w horoskopie”.

Warsztaty poświęcone interpretacji horoskopów znanych osobowości ze szczególnym uwzględnieniem archetypowego znaczenia Lilith. Podczas analizy dokonań przykładowych osobowości zostanie wykazana korelacja tranzytów Lilith z przełomowymi wydarzeniami w życiu tychże postaci. Osoby uczestniczące w zajęciach będą mogły poznać i zastosować jeszcze jedną metodę niezwykle precyzyjnego prognozowania.

czytaj wiecej


Lilith jako demon i inicjatorka

Autor wpisu: , Opublikowano 21 grudnia 2012 , Kategoria Czytelnia , Lilith


Lilith fascynuje i przeraża zarazem, jest pokusą, po którą sięga się, jak po coś zakazanego. Jej tajemniczość przyciąga, odrębność zastanawia. Nim noga ludzka stanęła na Ziemi, Lilith już była, już istniała. W Edenie, raju Lilith była zanim pojawił się Adam, była zatem jednocześnie jego żoną i matką. Jej motto brzmiało:” jesteśmy z jednej Ziemi urodzenie i jednakowej gliny ulepieni, więc jesteśmy sobie równi”. Lilith, gdziekolwiek się pojawi, żąda całkowitej równości we wszystkim, co przynależne jest człowiekowi. Według legend, mitów Lilith nie mogła porozumieć się z Adamem. Adaśko preferował pozycje misjonarską podczas seksu, Lilith również, sęk w tym, że żadne z nich nie chciało być na dole. Para przeżywała swoisty impas. Lilith potrafi się z tego niewygodnego dla niej układu wyplatać. Pamiętajmy, była przed Adamem, znała tajemne imię Bóstwa. Imienia tego nie wolno było wymawiać, jednak Lilith to robi i w ten sposób dobrowolnie opuszcza Eden. Nie było to po myśli Boga, więc na jedną kobiecinę wysyła 3 aniołów ( na Sodomę i Gomorę zesłał dwóch…). Aniołowie ci znaleźli ją nad Morzem Czerwonym. Zagrozili jej, że jeśli do raju nie powróci, wyrokiem Najwyższego dziennie setki jej dzieci będą ginąc. Jednak Lilith odmawia, cóż zatem to był za raj…? W końcu zostaje żoną Samuela i tym samym Panią Ciemności.

czytaj wiecej