Uran w Byku, spotkanie natury z genetyką

Autor wpisu: , Opublikowano 29 czerwca 2018 , Kategoria Aktualności , Czytelnia , Planety


Mitologicznie Uranos nie cieszył się szacunkiem Ziemian. Jego potomstwo zagrażało innym bogom, sam zaś Uran niewolił Gaję do tego stopnia, że postanowiono się go pozbyć. Zatem został pozbawiony męskości i strącony do oceanu. To ważna wskazówka mówiąca o tym, że pobyt Urana w ziemskim znaku Byka do sielankowych należeć nie będzie. Zresztą, Uran rządzący znakiem Wodnika, tworzy naturalną kwadraturę z Bykiem. Ani śladu zatem pokojowego współistnienia. Oczywiście Uran współgra z astrologią, patronuje jej i zachęca do rozpoznawania ducha czasów, którego jest reprezentantem. Jego rewolucyjne działanie pozwoli na uchwycenie nowych metod i znaczeń astrologicznych. Można przypuszczać, że Uran w znaku ziemskim zachęci do szerszego używania astrologii w życiu codziennym, ale nie łudźmy się, pod strzechy nie trafi ani Uran, ani astrologia.

czytaj wiecej


Saturn pół żartem pół serio

Autor wpisu: , Opublikowano 23 grudnia 2015 , Kategoria Aktualności , Czytelnia , Planety


Gdyby nieco mniej poważniej przyjrzeć się Saturnowi w Strzelcu, to jego pobyt w tym znaku przypomina przymusowe skoszarowanie w izbie wytrzeźwień.

Z reguły nie wiadomo, dlaczego tam się trafia, pamięć zawodzi….

 

Znak Strzelca jest dwunastym domem  znaku Koziorożca, którym włada Saturn. Zatem Saturn przebywa w swoim dwunastym polu,  co oznacza pobyt wyizolowany, gdzie podmiot nie jest w pełni władzy i sił..

Sam Saturn może czuć się tam nieco nieprzytomnie i nierzeczywiście. Ten, który zazwyczaj włada i nakazuje, który tworzy wzorce, musi podlegać nierealnym prawom, których kompletnie nie rozumie. Zamroczenie, czy też pomroczność jasna,  będzie tu trafnym terminem.

czytaj wiecej


Saturn w Strzelcu

Autor wpisu: , Opublikowano 22 grudnia 2014 , Kategoria Czytelnia , Planety , Strzelec


(Saturn do Strzelca 23.12, pozostanie 19.12.2017, przerwa 15.06-18.09.2015.)

Strzelec jest znakiem odkrywania wyższego sensu w życiu, tym samym jest  związany ze znaczeniem owego sensu. Pozwala na pojmowanie tego, co w każdym indywidualnym życiu ma bardziej lub mniej istotne znaczenie. To indywidualne znaczenie przerabia we własną religię, w ideologię osobistego życia .

 Dla Stachury sensem i znaczeniem w życiu była poezja;” Wszystko jest poezja.” Tak lapidarnie zdefiniowany sens powinien charakteryzować każdego człowieka. Sens na poziomie podstawowym oznacza zbiór praw, którymi się kierujemy, w wyższym znaczeniu mówi o głębokim, archetypowym postrzeganiu siebie w Kosmosie. Pojmujemy to zazwyczaj w sposób subtelny i niejednoznaczny. Domeną Strzelca jest instynkt lub intuicja, w zależności od tego, która część osobowości jest bardziej świadoma siebie. Pamiętamy, że Strzelec do połowy jest zwierzęciem, a do połowy człowiekiem. Co zatem przeważy?

Przez ostatnie dwa lata Saturn był w Skorpionie. Tym samym funkcjonował pod auspicjami Plutona, obie planety znajdowały się w znakach władanych przez tę drugą, Skorpionem włada Pluton, a ten znajduje się w Koziorożcu, władanym przez Saturna.

czytaj wiecej


Grudzień 2014.

Autor wpisu: , Opublikowano 15 grudnia 2014 , Kategoria Aktualności , Czytelnia , Planety


Klimaty końca roku koncentrują się wokół szóstej, przedostatniej kwadratury Urana i Plutona. Uran, ze swoją dynamiką gotowego na wszystko rewolucjonisty i Pluton, niestrudzenie badający trwałość i sensowność wszelkich struktur, wskazują na te wartości, które bezwzględnie trzeba zgładzić, po to, by narodziło się nowe. Jednak nowe rodzi się w bólach, końcówka roku i znamienny ingres Saturna do Strzelca, wskażą nie tylko te, stare struktury, które należy usunąć z życia, ale również i chybione, nowe pomysły narodzone w ciągu ostatnich dwóch lat. Pluton w Koziorożcu ma duży związek z realnością zasianego, zatem wyplewi to, co będzie nieużytkiem. Dodatkowo, przy kwadraturze, uaktywni się stary, znany balast, nawet, gdy uznaliśmy, że czegoś już  dawno lub niedawno pozbyliśmy się, odżyje znowu. 

Z kolei Uran nakaże rozbudować tylko sensowne założenia „nowego”, zdarzy się pewnie w wielu przypadkach, że z tysiąca pomysłów pozostanie jeden i nawet ten trzeba będzie gruntownie zmodyfikować.

czytaj wiecej


Oblicza Neptuna i Plutona

Autor wpisu: , Opublikowano 17 września 2014 , Kategoria Aktualności , Czytelnia , Planety


Trzej bracia: Neptun, Pluton i Zeus, po zdetronizowaniu swojego ojca, wyciągali losy, by podzielić się rządami. Zeusowi przypadło niebo, Neptunowi- morza,  Plutonowi królestwo podziemi, natomiast ziemią władali wspólnie.

 

Przyjmuje się, że Neptun symbolizuje nasze odwieczne tęsknoty za rajem utraconym, Pluton zaś żądze i przymusy wywodzące się z podświadomości. Neptun kojarzy się z łagodnością, medytacją, Pluton z nieuchronnością Losu, z końcem wszystkiego. Razem tworzą słodko- gorzki duet. Jednak nie można do końca określić znaczenia planet duchowych. Sama duchowość dotyka nieskończoności, tym samym Pluton i Neptun również należą do tego świata znaczeń i konotacji. Czujemy i rozumiemy planety osobiste, stosujemy się do „ zaleceń” planet społecznych, natomiast planety pokoleniowe na zawsze pozostaną dla nas nieodgadnione.

czytaj wiecej


Cofające się planety

Autor wpisu: , Opublikowano 14 maja 2014 , Kategoria Aktualności , Czytelnia , Planety


Rok 2014 obfituje w wsteczne biegi planet. Wenus weszła w swój wsteczny bieg w grudniu 2013, w lutym w erce znalazł się Merkury, a w marcu Mars. Mars co dwa lata wchodzi w bieg wsteczny na okres dwóch i pół miesiąca. Gdy cofają się planety osobiste, efekty tego ruchu widać w horoskopach niemalże równocześnie z ruchami planety. Planety osobiste, jak sama nazwa mówi, mają wpływ na indywidualny horoskop danej osoby..  Mars 1.03.2014 znalazł się na 27 stopniu 32 minucie znaku Wagi i stamtąd zaczął się cofać, czyli, mówiąc potocznie, iść po własnych śladach. Wojownik, który zawraca, tylko po to, by za chwilę wrócić w to samo miejsce, mało tego, tą samą drogą, to rzadki przypadek. Podstawową funkcją Marsa jest nieustanny i nieprzerwany pęd do przodu, brak refleksyjności i namysłu. Zatem niecodzienne jego zachowanie wywołuje niebezpieczne skutki, gdyż tutaj Mars zostaje przymuszony do wyhamowania.

W naszej codzienności oznacza to, że każda czynność będzie wykonywana bez impetu, tylko z konieczności, trudno będzie też obudzić w sobie wolę walki, czy też zwykłą werwę. A wszelkie nowe przedsięwzięcia rozpoczęte w tym czasie, powtórzyć raz jeszcze.

czytaj wiecej


Wiosna 2014

Autor wpisu: , Opublikowano 30 marca 2014 , Kategoria Aktualności , Czytelnia , Horoskop , Planety


Aktualne aspekty na niebie przypominają pole bitewne.., gdzie nie wiadomo, kto z kim będzie walczył.  Świat i ludzie go tworzący,  negują  wartości, dzięki którym do tej pory funkcjonowali. Kwadratury Urana i Plutona  pomogą przeprowadzić niezbędne czystki.  Negacja zazwyczaj polega na niszczeniu, zarówno wartości własnych  jak i zbiorowych, ludzie, aby przejść na inny poziom bytu, zaczną burzyć i tworzyć swą egzystencję od początku. Pisząc, inny poziom, nie można mieć tylko na myśli : „zjadaczy chleba przerobionych w anioły”. Ludzie chcą jeść, pić, chodzić spokojnie spać, nie martwiąc się o to, skąd wezmą pieniądze na opłaty. Od roku 2008 na skutek wirtualnej działalności banków i innych powszechnie uznawanych za legalne, instytucji, codzienność większości ludzi znacznie zubożała.

czytaj wiecej


Ludobójstwo na Wołyniu

Autor wpisu: , Opublikowano 11 marca 2014 , Kategoria Aktualności , Czytelnia , Planety


Historia każdego narodu obfituje w momenty szczególnie ważne. Historia jest nauką o dziejach państw, kultur, cywilizacji. Badając ją na przestrzeni wieków można zauważyć powtarzalność pewnych cyklów i zjawisk.

Dla astrologa prace historyków są bezcenne.  Dzięki temu, że historycy, kronikarze, pamiętnikarze  w  różnorodnych formach przekazu opowiadali o tym, co widzieli lub o tym, co słyszeli, możemy wszystkie te wydarzenia zinterpretować  astrologicznie. A jak wiadomo astrologia jest również nauką o powtarzalności zjawisk kosmicznych, które swym działaniem obejmują naszą planetę. Ruchy planet są cykliczne, można stwierdzić, że Kosmos jest niezwykle sumienny, co jakiś czas zasila nas ściśle określoną dawką energii. Ta energia, oddziałująca na nas w bardziej lub mniej harmonijny sposób, tworzy historię naszego świata.

czytaj wiecej