Nihil novi sub sole, czyli o nowiu w znaku Koziorożca

Autor wpisu: , Opublikowano 27 grudnia 2016 , Kategoria Aktualności , Czytelnia , Horoskop , Koziorożec , Księżyc , Ryby


Kolejny nów przypada na 29.12 na godzinę 7.53, oczywiście, w znaku Koziorożca. Sam Koziorożec nie napawa optymizmem, jego atrybuty to: powaga, koncentracja i zdecydowanie. Słońce i Księżyc w niezwykle mało towarzyskim znaku Koziorożca nie zachęcają do towarzyskich spotkań i rozmów. W tym dniu dominuje dystans, powściągliwość i niechęć do ukazywania uczuć. Nawet niemożność, nieumiejętność  żywej, emocjonalnej reakcji.


Rozmowy o nowiu i pełni…

Autor wpisu: , Opublikowano 28 października 2016 , Kategoria Aktualności , Czytelnia , Horoskop , Księżyc


Kolejny nów wypada 30.10.2016 roku o godzinie 18.38.  Ponieważ i Słońce i Księżyc są w znaku Skorpiona, można powiedzieć, że cechy tego znaku ulegną wzmocnieniu. Skorpion należy do żywiołu wodnego i jakości stałej, zarządza zasobami zarówno energetycznymi, jak i materialnymi. Decyduje o głębokim procesie przemiany. Posiada magnetyczną, silnie przyciągającą aurę.


Wokół nowiu i pełni – Październik

Autor wpisu: , Opublikowano 28 września 2016 , Kategoria Aktualności , Baran , Czytelnia , Horoskop , Księżyc , Waga


1.10.2016 o godzinie 2.11 na nocnym niebie mamy nów w znaku Wagi, co znaczy, że obydwa światła ( Słońce i Księżyc) tworzące nów, są w tym właśnie znaku.

 

Każdy znak zodiaku charakteryzuje się specyficzną aktywnością, nów w siódmym znaku zodiakalnym, wskazuje typową dla Wag aktywność. Rozważania i ewentualne strategie działania wezmą górę na impulsem i spontanicznością.

 

Nów, czyli koniunkcja Słońca i Księżyca nie będzie jedynym aspektem, jaki Księżyc odbierze w ciągu tego dnia. Księżyc spotka się w sposób harmonijny z Saturnem ( obie planety będą od siebie w odległości 60 stopniu, w tzw sekstylu) oraz o 15.29 z Plutonem, w aspekcie nieharmonijnym, bo w kwadraturze.


Saturn Neptun, czyli niekończąca się historia…

Autor wpisu: , Opublikowano 18 listopada 2015 , Kategoria Aktualności , Czytelnia , Horoskop


A na niebie nie ma końca kwadraturom Uran Pluton. Przeszłość przeplata się z przyszłością, mamy na co dzień do czynienia ze światami równoległymi. Co ciekawe, przeszłość wielokrotnie powraca, pozwala nam mieć nowe do niej odniesienia.

Listopad i grudzień 2015 roku wiążą się z bolesnym rozczarowaniem. Gdy uwidoczniona zostaje bezsensowność naszych starań, czas sobie odpuścić.

 

Goryczy może dodać świadomość tego, że dotychczasowe zmiany były zbyt nieśmiałe, że nadal tkwimy w uwikłaniach z 2014 roku. Końcówka roku to pożegnanie z mrzonkami, które jeszcze wiosną wydawały się godne realizacji.

I nic nie będzie się odbywało w jakimkolwiek porządku. Chaos, Jowisza i Saturna w znakach zmiennych wielokrotnie da się we znaki w tak zwanej codzienności.


Lato 2015 astrologicznie

Autor wpisu: , Opublikowano 1 lipca 2015 , Kategoria Aktualności , Czytelnia , Horoskop


Uranos był szalonym ojcem. Właściwe nawet trudno w odniesieniu do niego użyć określenia „ojciec”. W starożytnej Grecji jego imieniem określano rozgwieżdżone niebo, Matką Ziemią była Gaja. Ta para stała się zaczątkiem wszystkiego, co istnieje. Uran jest symbolem niezależnej, twórczej idei, dziś wykorzystujemy to zarówno w odniesieniu do cech planety, jak i do priorytetów tego starożytnego bóstwa. Wiemy, że powołał do życia Tytanów, w jego zamyśle mieli oni stworzyć nową, genialną cywilizację.

Uran każdy swój pomysł od razu wprowadzał w życie. Oczywiście przy pomocy Gai, co jest wspaniałym przykładem korelacji żywiołu powietrza i ziemi. Samo stwierdzenie, że coś jest genialne, mam tu na myśli koncept Urana, pozwalało mu na niezwłoczne wprowadzanie tego w materię, bez testów, namysłu, próby praktycznego działania. Mityczni Tytani zawiedli  Uranosa, byli według niego zbyt prostaccy, nie nadawali się do tego, by inspirować innych, a przecież to było jego zamysłem. W związku z tym skierował ich z powrotem do łona Matki Ziemi. Kolejnym jego fantastycznym pomysłem, tworem jego lędźwi byli sturęcy Giganci. Ale i oni podzielili los Tytanów. Potem byli Cyklopi z okiem pośrodku czoła, które w zamyśle Stwórcy, miało być trzecim okiem. Również i ci zniknęli z powierzchni Ziemi.


Rok 2015 dla poszczególnych znaków.

Autor wpisu: , Opublikowano 25 stycznia 2015 , Kategoria Aktualności , Baran , Bliźnięta , Byk , Czytelnia , Horoskop , Koziorożec , Lew , Panna , Rak , Ryby , Skorpion , Strzelec , Waga , Wodnik


Dior Colection

Wodnik.

Dior wodnik

Energia i entuzjazm będą Wam towarzyszyły przez cały rok. Z powodzeniem wystartujecie z nowymi pomysłami. To czas przerastania samej siebie, głębokich, innowacyjnych projektów, nawet nieco obrazoburczych. To wszystko za sprawą Lilith, która w 2014 znajdowała się  w znaku Lwa i poddawała niesamowite projekty .Ponieważ do końca sierpnia będzie w znaku Panny, zadba o to, by wszelakie nowatorskie pomysły przybrały konkretną postać..   Te niecodzienne projekty dotyczą nie tylko spraw zawodowych, lecz również w kwestiach partnerskich należy odważyć się na coś, co do tej pory tkwiło gdzieś uśpione. Na tej kanwie pojawi się pragnienia przeżycia czegoś niezwykłego, i nie należy przejmować się krótkotrwałością zrywu. Do września Jowisz przebywa w sprzyjającym znaku Lwa, ten cały czas od początku roku należy wykorzystać na rozwijanie skrzydeł i przekraczanie wszelkich barier, tym bardziej, że większość ograniczeń odeszła wraz z 2014 rokiem. Lato będzie czasem uczuciowych burz, przyjemnych, szalonych, takich, o których pamięta się całe życie. Jesienią najważniejsza będzie metafizyczna strona życia. Druga połowa listopada sprzyjać będzie wglądom, refleksjom i planom na przyszłość. Dobrze jest zaplanować sobie urlop pod koniec roku, gdyż w wyciszeniu wykreujesz nowy świat dla siebie.


Wiosna 2014

Autor wpisu: , Opublikowano 30 marca 2014 , Kategoria Aktualności , Czytelnia , Horoskop , Planety


Aktualne aspekty na niebie przypominają pole bitewne.., gdzie nie wiadomo, kto z kim będzie walczył.  Świat i ludzie go tworzący,  negują  wartości, dzięki którym do tej pory funkcjonowali. Kwadratury Urana i Plutona  pomogą przeprowadzić niezbędne czystki.  Negacja zazwyczaj polega na niszczeniu, zarówno wartości własnych  jak i zbiorowych, ludzie, aby przejść na inny poziom bytu, zaczną burzyć i tworzyć swą egzystencję od początku. Pisząc, inny poziom, nie można mieć tylko na myśli : „zjadaczy chleba przerobionych w anioły”. Ludzie chcą jeść, pić, chodzić spokojnie spać, nie martwiąc się o to, skąd wezmą pieniądze na opłaty. Od roku 2008 na skutek wirtualnej działalności banków i innych powszechnie uznawanych za legalne, instytucji, codzienność większości ludzi znacznie zubożała.


Horoskop 2014 – Strzelec 23.11-22.12

Autor wpisu: , Opublikowano 30 grudnia 2013 , Kategoria Czytelnia , Horoskop , Strzelec


3strzelec

Rok 2014 to spektakularny czas dla wszystkich Strzelców. Wrażenie, że nie ogarnia się niczego, będzie jak najbardziej prawdziwe. Ponieważ już w grudniu  Saturn zawita do Waszego znaku, należy jak najszybciej uporać się z zaległościami. Stąd przeświadczenie, że czasu jest za mało, a spraw do załatwienia za dużo. Najbardziej niepoukładane będą kwestie uczuciowe. W uporządkowane życie wejdą silne emocje, jakich dawno lub do tej pory wcale, nie było. Czasem ma się wrażenie, że spotykamy miłość swojego życia i tak będzie w tym roku.


Horoskop 2014 – Skorpion 24.10-22.11

Autor wpisu: , Opublikowano 30 grudnia 2013 , Kategoria Czytelnia , Horoskop , Skorpion


2skorpion

Wszystkie Skorpiony podlegały przez ostatni rok srogim terminom Saturna. Niestety, Saturn prawie do końca 2014 roku pozostanie w Waszym znaku. To jest ostatni moment na sprawdzanie tego, kim się jest i tego,  co jest w życiu najważniejsze. Wszystko to, co w ostatnim roku nie dawało wsparcia, tylko było obiektem troski i zakłopotania, należy od siebie odrzucić. Zwłaszcza dotyczy to nielubianej pracy, szefa, czy ukochanego mężczyzny. To również test elastyczności dla wielu z Was.


Horoskop 2014 – Waga 24.09-23.10

Autor wpisu: , Opublikowano 30 grudnia 2013 , Kategoria Czytelnia , Horoskop , Waga


1waga

Rok 2014 jest momentem wielu przełomów. Wenus, patronka Wag, która do 1.02 porusza się ruchem wstecznym, nie osłodzi życia. Przypomną się słodkie i niesłodkie chwile w relacjach. Dobrze jest przypomnieć sobie czas sprzed ośmiu lat, jako że:” nihil novi sub sole..” W większości przypadków dotychczasowe związki będą wydawały się niemrawe, a dotychczasowi partnerzy nieinteresujący. Pokusa skoku w bok będzie olbrzymia. Jednak warto pamiętać, że sytuacje uruchomione do 31.01 nie przyniosą chwilowego nawet zadowolenia.