Ewa Kornafel
+48 515 288 427
kosmogram@onet.eu

Nów w Wodniku

Nów w Wodniku

Nów Księżyca w znaku Wodnika będzie miał miejsce 10.02.2013 roku o godzinie 8.19. Słońce i Księżyc znajdą się na 21 stopniu  Wodnika, oczywiście. Dzień zapowiada się dwubiegunowo, z jednej strony obezwładniająca nieco aura nowiu, z drugiej zaś kwadratura Marsa do Jowisza. Na nowiu ważne jest wyciszenie, zaczerpnięcie oddechu przed kolejnym cyklem księżycowym i temu przede wszystkim powinien służyć ten dzień.

Kwadratura Marsa ze znaku Ryb do Jowisza w Bliźniętach wprowadzi niepokój, chaos i dezinformację. Pamiętajmy, że nów w Wodniku podkreśla dynamikę tego znaku, zatem trafią nam się oryginalne pomysły i rozwiązania problemów od dawna nas gnębiących. Im oryginalniejsze, tym lepsze, wszak ekscentryzm to wizytówka Wodnika.

Godzinę po dokładnej koniunkcji ( czyli nowiu) Słońca i Księżyca, Mars spotka się z Jowiszem. W dodatku ten nów ustawiony na Warszawę ma Ascendent w Baranie z Uranem, władcą Wodnika w domu pierwszym. Zapowiada się wyskokowo, ponadmiarowo, nawet ekstremalnie. Ta konfiguracja gwarantuje spotęgowaną dynamikę, ciężko będzie wysiedzieć w spokoju ducha i pomedytować. Nieoczekiwane wydarzenia i informację z pewnością podniosą nam ciśnienie krwi w żyłach.

Tej energii nie da się ani skontrolować, ani okiełznać, nie dyskutujmy zatem przy niedzielnym stole o polityce czy religii, gdyż na pewno zakończy się to dogmatycznymi wystąpieniami, walka fundamentalistów z liberałami przybierze na sile. Każda sprawa wyda się słuszna i święta, tak święta, by o nią kruszyć kopie.

Nie da się zahamować tempa zmian rozpoczętych w pierwszych dniach lutego. Klimat tego nowiu to efekt wcześniejszych układów Marsa, Neptuna i Chirona. Dodatkowo podczas nowiu będzie miała miejsce kwadratura Słońca i Księżyca do osi Węzłów Księżycowych. Wyświetli się nam najpierw przeszłość, refleksje na jej temat nie będą zbyt budujące, na pewno dostrzeżemy rozłam naszej codzienności i naszych marzeń. Subtelnie, ale konsekwentnie będziemy zmieniać swoje wnętrze. Nie będzie to jednak zabieg li tylko kosmetyczny, już w marcu będziemy chcieli czy też musieli te zmiany wprowadzić w życie. Dewizą tego nowiu jest : razem iść i razem przeżywać, może nawet razem tańczyć… Wszystkie wydarzenia, stany i nastroje będą miały swoją informacje zwrotną. Ponieważ Księżyc 10.02.2013 roku o godzinie 22.19 przechodzi do znaku Ryb,  każda tęsknota Duszy naszej odnajdzie swój wyraz w przestrzeni kosmicznej i powróci do nas już w marcu.