Ewa Kornafel
+48 515 288 427
kosmogram@onet.eu

Pełnia 25.04.2013, godzina 21.57.

Pełnia 25.04.2013, godzina 21.57.

Przed nami kolejna pełnia na osi znaków Byk – Skorpion. Jest ona o tyle niezwykła, że realizuje się w pobliżu Węzłów Księżycowych, a zatem dodatkowo mamy zaćmienie. Klimat jej wydaje się być pełen sprzeczności i chaosu i nie wynika to tylko z faktu, że każda pełnia jest taka.

Z jednej strony aktywne planety w znaku Barana: Merkury i Uran dążą do kontynuacji nowatorskich zmian, tam gdzie tylko można. Przede wszystkim chodzi o redystrybucję środków materialnych ( to  klimat Byka i Węzłów Księżycowych). Planety w znaku Byka: Mars, Słońce, Wenus i wspomniany Węzeł mają charakter hamujący.

Jednak tylko pozornie, Mars jest w koniunkcji ze Słońcem, to nie daje istotnych blokad i ograniczeń w roszczeniach. Pytanie tylko brzmi, o czyje roszczenia się rozchodzi. Po wybuchach dosłownie i w przenośni gniewnych i niezadowolonych, po aktach przemocy i anarchii nastąpi chwilowe ( do czerwca) okiełznanie tychże wystąpień. Rewolucja i kontrrewolucja w jednym.

Pełnia przyczyni się z pewnością do przewagi wszystkiego, co konserwatywne, wszak Pluton stoi w przyjaznym dla Byka znaku Koziorożca, tworząc trygon ze Słońcem i Marsem. Zatem uprzywilejowane będą te działania, które mają za zadanie przywrócić stary, ale nie przez wszystkich lubiany, ład i porządek. W trakcie trwania tej pełni Saturn jest w koniunkcji z Księżycem. Na pewno działania zmierzające do zaprowadzenia ładu i porządku nie ułatwią życia przeciętnemu konsumentowi. Pełnia na Warszawę ma Ascendent 28stopni 39 minut Skorpiona, zatem zaznaczone są domy 6 i 12. Jedno jest pewne- lżej nam nie będzie! Można się spodziewać polityki dalszego zaciskania pasa, wszak Pluton stoi w drugim sektorze tego kosmogramu.

Ta pełnia ważna jest dla wszystkich ludzi, ponieważ ma wiele elementów łączących ją z tzw.

„ horoskopem ludzkości”, gdzie kluczowe znaczenie ma położenie Plutona i Neptuna w znaku Panny,  Urana w Skorpionie, Węzłów Księżycowych i nowiu w Byku.

Co do tego ma przeciętny człowiek? Mało i dużo jednocześnie. Tranzyty Plutona i Urana są poza jednostkowym zasięgiem. Ich działanie przypomina niekończące się trzęsienie Ziemi. Wpływu na to nie mamy, możemy jedynie znajdować się bliżej lub dalej od epicentrum lub też mieć lepsze lub gorsze schronienie przed nim. Te tranzyty to walka gigantów, my możemy sobie tylko to poobserwować, uważając wszakże by nie oberwać kawałkiem skały. Nie należy wyciągać z tego mylnego wniosku, że nas to nie dotyczy. Otóż dotyczy.. dzięki pobytowi Neptuna w znaku Ryb ludzkość powoli dochodzi do wniosku, że wszyscy płyniemy na tej samej łodzi. Stąd też więcej akcji ogólnospołecznych, prohoumanitarnych. Owa ludzkość, czy też znaczna jej część, obserwując załamanie się dotychczasowych struktur funkcjonowania społecznego, nie licząc na władze, coraz częściej bierze sprawy w swoje ręce. Dla dobrze czy też źle pojmowanej idei, ponosi ofiary. Podczas pełni i trwającej koniunkcji Księżyc Saturn o dobrowolności ofiar można tylko sobie pomarzyć.

Ta pełnia jest niezwykle istotna również i z tego powodu, że nas wcale nie oświeci. Mamy zaćmienie, Węzły Księżycowe w pobliżu, zatem inaczej i trudniej niż zwykle docierają do nas sygnały i informacje. Paradoksalnie to zejście do wewnątrz, tym bardziej, że działania instynktowne i obronne też będą przytłumione koniunkcją Saturna i Księżyca. Aktualnie Saturn porusza się ruchem wstecznym, żadnego przyspieszenia ani uzdrowienia czegokolwiek nie należy się spodziewać. Na pewno nastąpią ponowne sprawdzanie tego, co zadziałać miało a znów nie zadziałało. Przebadanie kompetencji i uprawnień osób mało ważnych, puszczanie płazem nieuctwa i gaf innych. Ważne będą powroty do spraw już omawianych, szczególnie aktualne staną się wydarzenia z października roku 2012, gdyż Jowisz już jest w ruchu prostym w Bliźniętach i po pierwsze osiąga swoją pozycję właśnie z października 2012, po drugie końcem kwietnia dobiega do pozycji Wenus z dnia 6.06, kiedy to nastąpiła defilada tej planety przed Słońcem. Konieczne będzie podejście ponowne do spraw wówczas aktualnych i to zarówno w odniesieniu do polityki globalnej jaki i indywidualnej. Pytanie kogo dotyczy pełnia i związane z nią zaćmienie? Wszystkich ze względu na horoskop ludzkości , a indywidualnie tych, którzy mają ważne elementy horoskopu od 4- 7 stopni Byka Skorpiona, Lwa lub Wodnika. W horoskopach państw zasada jest taka sama.

Ta pełnia może jedynie wskazać na mankamenty, miejsca słabo zabezpieczone, na wyciek energetyczny i finansowy również, powtórzyć sytuacje już zamierzchłe, ale przez nas nierozwiązane, natomiast nie da wskazówek jak to rozwiązać, nie przyniesie nic nowego i odkrywczego. Na to poczekamy do końca maja.