Ewa Kornafel
+48 515 288 427
kosmogram@onet.eu

Rok 2016

Rok 2016

Koziorożec 22.12. 5.49- 20.01.16.38.


Dla wszystkich osób spod znaku Koziorożca to będzie rok wyjątkowo szczodry. Pierwsza połowa roku przyniesie satysfakcję zawodową. Dla niektórych będzie to uwieńczenie wieloletnich starań. Do 10 września Jowisz, planeta rozrostu i rozwoju przebywa w sprzyjającym Wam znaku Panny. Jest to wymarzony czas, by porzucić większość obaw i zrobić coś, o czym od dawna się marzyło. Zawodowo i emocjonalnie służy to określaniem lub dookreśleniu celu. Z łatwością się go uzyska, tym bardziej, że nie jest to czas wielkich perturbacji. Łatwiej tez będą przebiegały wszelkie kontakty i rozmowy, napięcie, które mogło towarzyszyć Wam przez ostatnie lata, teraz zostanie zniwelowane. To rok, kiedy wiele z Was będzie mogło stwierdzić, że zakończyło te sprawy, które od dawna ciążyły i nie dawały ruszyć z miejsca. Lepsza passa dotyczy również własnego wnętrza, opuszczą Was dotychczasowe zahamowania i kompleksy, to czas śmielszych ubrań, czyli śmiałego wyrażania siebie.

Koziorożcom zawsze sprzyjają długotrwałe plany, najlepiej je ustalać podczas nowiu w Waszym znaku, który wypadnie 10.01. Zresztą, warto pamiętać, że to, co wprowadza istotne innowacje w postrzeganiu siebie, zdarzy się w ciągu paru dni poprzedzających ten nów.

 


Wodnik 20.01.2016-19.02. 6.50.

Dla Wodniczek i Wodników czas w tym roku okaże się sprzymierzeńcem. Wszelkie starannie zaplanowane działania w 2016 przyniosą nadspodziewanie korzystne rezultaty. Trwałe wsparcie daje Wam Saturn, który promuje realne cele, a Wy w tym roku na nie właśnie zwrócicie uwagę. Wszystkie trudne do tej pory kwestie zawodowe, przestaną uprzykrzać życie. Z jednej strony niespożyta energia, a z drugiej strony życzliwość wpływowych osób będą towarzyszyły Wam w drugiej połowie roku.

 Do tego Jowisz od jesieni będzie nakłaniał do podejmowania wyzwań osobistych, wyznania miłosne, romanse i niecodzienne związki będą na porządku dziennym. Oddacie się bez reszty swoim przeczuciom i to one będą wskazywały właściwe rozwiązania, dotyczy to zwłaszcza osób urodzonych po 10 lutego.

Układ planetarny, jaki w tym roku Wam przyświeca, pozwoli na trwałe sukcesy, zaowocuje awansami, a co bardziej istotne, pozwoli bez bólu rozstać się z różnymi uciążliwościami zarówno osobistymi, jak i zawodowymi. Jowisz oferuje nowe horyzonty, Saturn znajduje się w znaku władania Jowisza. Świat bez barier i zasieków. Dla wielu z Was to wyjście z jaskini na światło dzienne.

 

 


Ryby 20.02. godz. 6.35- 20.03. godz 5.31

Dylematy będą motywem przewodnim dla osób spod znaku Ryb. Żal będzie porzucać i żal , że się pozostaje. Będące w szczęśliwych związkach Ryby ze zdumieniem odkryją, że kochać można jeszcze bardziej, jeszcze dogłębniej.  Przełomowym pod tym wzgledem okaże się maj wraz z przejściem do znaku Skorpiona Lilith. Sprzyjając Wam, będzie ukazywała alternatywne oblicza niby znanej już codzienności, a przede wszystkim osobowości. Dla Ryb badanie swojego wnętrza jest naturalne, jednak 2016 będzie obfitował w niezwykle intensywne stany emocjonalne, a dyrektywa drążenia w głąb okaże się nadrzędna.

W pracy rozdroże, dylemat, czy pozostać w wygodnym klimacie rutynowego działania, czy też oddać się temu, za czym tęskni dusza. Jak zwykle logiczne rozwiązania nie będą odpowiednie dla Was, możecie stwierdzić, że nie można pozwolić, by okazja oddania się temu, co się czuje i kocha, odeszła. I tu będziecie mieć rację. Wejście w nowe środowisko otworzy przed Wami inspirujące możliwości, znajomości przerodzą się w trwałe przyjazne związki. Bliskie Wam będą tematy związane ze środowiskiem, naturą i społecznikowskim podejściem do rzeczywistości. Okazywanie empatii i serca w tym roku będzie Waszą misją.

 

 


Baran 20.03. godz. 5.31- 19.04. godz.17.31

Napięcie, które towarzyszyło  Baranom przez ostatni rok, teraz odejdzie . Czas szturmów i burz minął bezpowrotnie. Najważniejszą kwestią będzie odnalezienie swej indywidualności w owym świecie po przemianach. Aktualnie trzeba będzie się zająć porządkowaniem swego świata. W relacjach prawie sielanka, przed Wami zadowolenie ze zmian partnerskich dokonanych w ciągu ostatnich dwóch lat. Nowe układy wprowadzą w Wasz świat więcej zadowolenia i odprężenia przede wszystkim.

 Te osoby, które trwają przy wieloletnim partnerze, przeżyją chwile odnowienia swojego związku. Zmienicie swój styl życia, bycia i pracy. Praca nie będzie już wyzwaniem, stanie się raczej polem do zdobywania nowych, ekscytujących doświadczeń.

W życiu codziennym znajdziecie więcej czasu na zajęcia ruchowe. Szczególnie ważna będzie pełnia z półcieniowym zaćmieniem Księżyca z 23 marca, w tym czasie odezwą się dawne aspiracje i ambicje sportowe, wyczynowe, czy też artystyczne. Ktoś z dawna niewidziany, mile się przypomni. 2016 to czas szczególnych podróży dla Was, może warto sobie szybciej to zaplanować. Saturn ze znaku Strzelca wspiera Was, w tych wszystkich działaniach, które w sposób trwały rozszerzą horyzonty.

  

 


Byk 19.04. godz 17.31- 20.05. godz.16.38
 

Stabilne Siostry spod znaku Byka cieszyć się będą owocami swoich starań. Aż do października czas będzie właściwie im sprzyjał. W maju zauważą u siebie głębsze potrzeby uczuciowe, co może doprowadzić do przeegzaminowania partnera życiowego. Zapragną bowiem prawdziwej miłości i autentycznego wsparcia. Obudzą się dawne tęsknoty za romantycznym, uczuciowym zrywem, co zwłaszcza w maju zaowocuje szalonym romansem, spotkaniem miłości swojego życia. Tak, to czas niespokojnego serca. Zawodowo jednak nie będą tak ryzykować. Praca będzie dawała satysfakcję i konkretne pieniądze, a to Byki lubią najbardziej. Konsekwentne strategie przyniosą przewidywane rezultaty i dobre kontakty z autorytetami. To czas uzyskiwania wewnętrznej satysfakcji dzięki kontrastowemu podejściu- w uczuciach rewolucja, w pracy realizacja planów i ambicji. Nów z 6.05 pobudzi myślenie o tym, co wartościowe w życiu, dobrze jest wtedy ustalić sobie najważniejsze priorytety i działania na kolejnych dwanaście miesięcy..

 

 


Bliźnięta 20.05. godz.16.38- 21.06. godz.00.35

 Słynne niezdecydowanie Bliźniąt w tym roku będzie dawało się szczególnie we znaki. Choć same Bliźnięta lubią różnorodność, to w tym roku niespodzianki mogą budzić Wasze zniecierpliwienie Najwięcej zmian dotyczyć będzie układów partnerskich. Szczególnie tam, gdzie stabilizacja wydawała się być czymś niezwykle pewnym. To czas konfrontacji z ludźmi, zarówno z tymi bliskimi, jak i ze sporadycznie spotykanymi. Łatwo dojdziecie do wniosku, że Wasz związek osobisty najlepsze chwile masz już za sobą, a stabilizacja materialna, to nie wszystko, co łączy człowieka. Wiele par odczuje ciężar bycia razem, stąd też rozłąki i zerwania. W pracy z jednej strony przełożeni będą żądać od Was o wiele więcej wysiłku, niż do tej pory, z drugiej strony, zaświta Wam pomysł, by samej sobie szefować. Będziecie analizować swoje możliwości, dostrzeżecie swoje niewykorzystane dotąd talenty, stwierdzicie, że jeśli nie teraz, to już nigdy. Przemyślenia będą Wam towarzyszyć, natomiast z rozstrzygnięciami warto wstrzymać się do września, kiedy to Jowisz wejdzie do znaku Wagi i tak sprzyjająca konfiguracja pozwoli Wam rozwinąć skrzydła.

 

 


Rak 21.06. godz. 00.35- 22.07. godz.11.40

Zmiany dokonane w ciągu ostatnich paru lat teraz osiągają swoją stabilizację. Rok 2016 jest czasem nabierania pewności  w nowym, wykreowanym przez siebie świecie. Siła własnych pragnień, która towarzyszyła zmianom, teraz pozwoli Wam przenosić góry. Odmieniona w miłości, pracy i w domu, chociaż dużego zróżnicowania między odmiennymi płaszczyznami życia,  nie będzie. Najważniejszą kwestią będzie położenie odpowiedniego nacisku na sprawy domowo- rodzinne. Pokazujesz teraz swoją prawdziwą naturę- opiekunki ogniska domowego, artystki, szamanki, kobiety spełnionej. Zawodowy rozwój nie będzie kolidować z uczuciami rodzinnymi, zatem aktywne działanie bardzo wskazane! W maju tego roku po raz kolejny odezwą się tajemne porywy serca. Szalone wizje i fantazje będą miały do Ciebie nieograniczony dostęp. Pełnia z 20 lipca pokaże miejsca w życiu, które potrzebują dopieszczenia, ostatecznego wykończenia. Nie należy jednak wydatkować na to zbyt wiele energii, domknąć i nic poza tym. W sierpniu otworzą się przed Wami interesujące możliwości zawodowe, które pozwolą zademonstrować na szerokim forum swoje talenty i umiejętności.

 

 


Lew 22.07. godz.11.40- 22.08. godz 18.40

Wszystkie Lwice w roku 2016 będą zajmowały się uporządkowaniem i poukładaniem na nowo ważnych życiowych kwestii. Poprzednie lata to czas korzystania z okazji, natomiast teraz jest moment sprawdzania, która  z tych okazji może dobrze posłużyć również i w przyszłości. Ubiegłe lata pokazywały kierunek ekspansji, w całej okazałości obdarzały Lwice możliwościami, teraz chodzi o zastosowanie w praktyce, tego, co olśniło i zachwyciło Lwy. Zawodowo to okres zbiorów. Saturn ze znaku Strzelca pilnuje, by ekspansja była szczegółowo i dobrze zaplanowana. Może i 2016 przyniesie nadmiar obowiązków, ale one wszystkie bez wyjątku, przyniosą ogromną satysfakcje. To czas oddziaływania na ludzi, będziecie chętnie słuchane, zatem, szkoda marnować czas na nielubiane  przez Lwice dywagacje. Z emocjami, no cóż ,będzie nieco trudniej. Jeśli do maja ukochany nie złoży konkretnych deklaracji, należy po prostu znaleźć sobie lepszego. Pełnia z półcieniowym zaćmieniem Księżyca ( 18.08) obnaży wszelkie niuanse Waszych związków. Jowisz, przebywający od września w znaku Wagi, zachęci Was do podróżowania. I  może  się zdarzyć, że jednej z nich, poznacie kogoś, dla kogo stracicie głowę.  To będzie znajomość, o jakiej marzyłyście od dawna.

 

 


Panna 22.08. godz.18.40- 22.09. godz. 16.22

Solarne Panny nie zaznają w tym roku spokoju. Będą miotane skrajnymi odczuciami i pragnieniami. Zwyczajowo chcą uporządkować swój świat, jednak oddziaływanie i Saturna i Neptuna wprowadzi w ich życie chaos. Zwolenniczki drobnych i dobrze zaplanowanych kroczków, będą musiały podjąć potężne wyzwania zawodowe. Po kolei będą sprawdzały wszystkie założenia związane z karierą i mogą dojść do wniosku, że nie wszystko warto realizować. Saturn wskaże te pola działalności, na które nie należy wydatkować energii, z kolei Jowisz aż do września będzie wskazywał nowe perspektywy i obszary godne uwagi zawodowej. Dla wielu z Was będzie to czas rozpoczęcia własnej działalności i pożegnania z dotychczasową pracą. Inne mogą kurczowo trzymać się dotychczasowych założeń, co jednak na dłuższa metę będzie zbyt męczące. Pełnia z półcieniowym zaćmieniem Księżyca z dnia 16.09 rozwieje nadzieje związane z relacjami. Nowi ludzie okażą się bardziej godni zaufania, niż dotychczasowi przyjaciele. W uczuciach też burzliwie. Twarde realistki zaczną dopuszczać porywy serca, a przed nimi nie warto się bronić.

 Waga  22.09. godz. 16.22- 23.10 godz. 1.47

 Wszystkie Wagi wyraźnie czują zbliżający się nowy etap życia. Pierwsze półrocze może sprawiać wrażenie dobiegania do mety, natomiast jesienią wiele spraw, które dotychczas tkwiły w fazie początkowej przybierze szalonego tempa. To za sprawą Jowisza, który we wrześniu wejdzie do Waszego znaku. Pozwoli odważniej i pogodniej spojrzeć na rzeczywistość. To moment, gdzie należy zintensyfikować wszelkie działania autopromocyjne, to swoiste : „Jam jest” dla wielu Wag. Saturn obdarzy Was żelazną konsekwencją i niesłychaną pracowitością, której efekty warto zaprezentować w możliwie jak najszerszym gronie. Wtedy przyjdą zaszczyty, pochwały i uznanie, swoisty róg obfitości. To samo dotyczy uczuć. Świat stoi przed Wami otworem, nowa ekscytująca miłość, zapierające dech w piersiach przeżycia. Odkrycie głębi i intensywności własnych doznań poprowadzi do jeszcze większego otwarcia się na sukces. Nów z 1.10 zintegruje starą i nową osobowość. W tym roku Wagi pozbędą się ulubionych przez siebie dywagacji i chęci bycia lubianymi przez wszystkich. Wybiorą, kierując się sercem.

 

 


Skorpion 23.10. godz. 1.47- 21.11. godz. 22.24
 

Rok 2016 niczym Was nie zaskoczy. Dla Skorpionic ma  bardziej wewnętrzne i kontemplacyjne znaczenie, niż zewnętrzne. Ostatnie dwa lata były czymś w rodzaju testu, teraz czas na obserwację trafności swoich wyborów. Trzeba dać sobie i  własnemu organizmowi czas na relaks lub też regenerację. Potrzeby Ego będą wyciszone, po to, by  Skorpiony mogły skupić się na swoim wnętrzu. Neptun, który przemierza znak Ryb, nastraja Was bardziej idealistycznie, pozwala bardziej wczuwać się w potrzeby swoje i innych. Kierując się tymi wskazaniami możecie w tym roku wejść na drogę duchowego rozwoju, wziąć udział w akcjach charytatywnych. Waszymi poczynaniami kieruje głęboki namysł, pragniecie dogłębnego rozpoznania swoich najbardziej ukrytych intencji i zamiarów. W tym roku możecie też spotkać kogoś, kto będzie dla Was duchowym nauczycielem, wskazówką, inspiracją do dalszych poszukiwań. Również taką samą rolę można pełnić dla innych ludzi, wszelkie formy nauczania będą dla Was miały duże znaczenie. Ten rok jest rokiem przygotowań do szeroko rozumianego oświecenia i rozwoju, którego kierunki szczególnie wyraziście ukażą się podczas pełni z 14 listopada.

 


Strzelec 21.11. godz. 22.24
 

Ten rok zapowiada dobrostan w każdym rozumieniu tego słowa. Działania Strzelca będą nakierowane na skuteczność i rzeczowość. Najważniejsze okażą się dobre układy z ludźmi, zarówno z  tymi, z którymi jesteście związane emocjonalnie, jak i z tymi z kręgów zawodowych. Strzelec buduje w tym roku swoją przyszłość. To znaczy tyle, że każdy krok i każda inicjatywa mają istotne znaczenie. Stąd też już od pierwszych tygodni tego roku należy dokładnie wyznaczyć sobie priorytety, a rzeczy mniej istotne, odrzucić. To wszystko ma służyć wzmacnianiu swojej pozycji, czy to jako szefowej, czy też podwładnej. To czas, kiedy można wykazać się zauważalnymi przez innych kompetencjami. Warto to wykorzystać, tym bardziej, że przebywający w Waszym znaku Saturn, będzie czuwał nad właściwym ukierunkowaniem energii. Poczujesz się doceniona i szczęśliwa, spełnią się marzenia o przeprowadzce, zmianie stanu cywilnego, czy też zakupie nieruchomości.  Osobom zaobrączkowanym mogą przydarzyć się chwile przyjemnego, niezobowiązującego flirtu, natomiast samotne mogą liczyć na płomienne, aczkolwiek krótkotrwałe romanse.

 

 


Ważne daty 2016

 

Cofający się Merkury:
6.01- 26.01
29.04- 23.05
31.08- 23.09
20.12- 9.01.2017.
W tym czasie nie należy podpisywać umów, kontraktów. Również transakcje handlowe nie są wskazane.

 

Cofający się Mars:
31.05- 30.06
W tym czasie wszelkie działania  są opacznie rozumiane, brakuje nam siły przebicia i odporności.

 

Saturn kwadratura Neptun

 Po raz pierwszy z tą kwadraturą miałyśmy do czynienia 25.11.2015 roku. Po raz kolejny pojawiają się pytania o sens wiary i życia. Kwadratura ujawnia nieadekwatność czegoś z czymś innym. Zatem już w 2015 roku skupiano się na sprzecznościach miedzy przepisami prawa, a życiem, religią i obyczajowością.  Kolejne kwadratury: 18.06.2016 i 10.09.2015 na 12 i 10 stopniu. Jowisz jako aktualny władca Strzelca i dawny Ryb wskaże na ważność duchowych ścieżek . Saturn w mocnym aspekcie do Neptuna- to ostre zderzenie dwóch zasad: struktury, faktu i nakazu oraz mistyki, czucia ze strony Neptuna. Rozczarowani marnością zasad narzuconych przez formę, będziemy skupiać się na głębszych warstwach naszej podświadomości. Zasada formy to Saturn, mistyczna treść to Neptun. Ten czas pokaże jak daleko religie odeszły od wewnętrznego prowadzenie, jak głęboko zanurzone są w materią, na planie bardziej personalnym, to terminy bardzo chaotyczne, należy unikać wtedy zawierania jakichkolwiek kontraktów, a w czyjeś uczciwe zamiary nie należy wierzyć, nawet jeśli przedstawi je w formie umowy.

 

Daty zaćmień:
9.03.- nów całkowite zaćmienie Słońca
23.03. pełnia półcieniowe zaćmienie Księżyca
18.08. – pełnia, półcieniowe zaćmienie Księżyca
1.09.- nów obrączkowe zaćmienie Słońca
16.09- pełnia półcieniowe zaćmienie Księżyca
Zaćmienia traktujmy jako moment, w którym teraźniejszość łączy się z przeszłością. Pozwólmy owładnąć się doznaniom psychicznym, mistycznym, unikajmy konfrontacji z tu i teraz.