Ewa Kornafel
+48 515 288 427
kosmogram@onet.eu

Saturn w Rybach, świat w oparach wiary i szaleństwa

Saturn w Rybach, świat w oparach wiary i szaleństwa

Saturn planeta o dosyć kiepskiej reputacji, której  z chęcią przypisuje się wszelkie nieszczęścia dotykające człowieka, od 7.03.2023 znajduje się w znaku Ryb i pozostanie tam do 25.05. 2025 roku, po czym po raz pierwszy wejdzie do znaku Barana, by po trzech miesiącach powrócić  do Ryb- 1.09.2025, ostatecznie 14.02.2026 roku na stałe zawita w ognistym znaku Barana.

Saturn ostatnimi laty przebywał w znaku Wodnika i zaznaliśmy stanów wyjątkowych, ograniczających naszą wolność. Nie należy zapominać o tym, że Saturn to planeta ograniczeń przede wszystkim, skutecznie blokowała, od 19.12.2020, działania  osób urodzonych w znakach stałych: Byków, Lwów, Skorpionów i Wodników. Można powiedzieć, że Saturn jako planeta wyznaczająca nasz los, jako władca karmy, znakom stałym przyszykował różnorodne egzaminy. Czas egzaminów już zakończony, teraz Saturn,  przechodząc do Ryb,  sprawdza to wszystko, w co wierzymy naprawdę. Będąc w Wodniku testował naszą umiejętność pozostawania wolnym człowiekiem, mimo restrykcji, mimo warunków niesprzyjających temu, by rozwijać skrzydła. W Rybach bada nas wszystkich,  sprawdza, czy jesteśmy z gruntu niewiernymi Tomaszami, czy jednak cząstka anielska w nas przeważy. Saturn w Rybach jest poszukiwaniem prawdy o sobie, prawdy rzetelnej, uniwersalnej, która świadczy o poziomie naszej świadomości.  Saturnowi w Rybach towarzyszy Neptun. Ten wodny świat nie opowiada o realnej prawdzie, o prawdzie obiektywnej czy statystycznej, lecz o prawdzie przeżywanej wewnętrznie, o stanach ducha i duszy, o wibracjach psychiki, o tym kim jesteśmy i kim chcemy się w głębi swego jestestwa stać. Saturn jako wielki nauczyciel pokaże nam nasze prawdziwe umiejętności dotyczące poszukiwania i życia w zgodzie ze swoją najwyższą prawdą.  Neptun czasem prześmiewczo obnaża  w krzywym zwierciadle nasze półprawdy, rozdźwięk pomiędzy tym, o czym mówimy, że wyznajemy, a tym, co robimy.

Nie bez przyczyny uważa się, że rzeczywistością rządzi Saturn. Ale jaka może być rzeczywistość w znaku Ryb? Zdecydowanie różniąca się od tego, co zwykło się rzeczywistością czy realnością nazywać. Saturn , będąc w Rybach, apeluje o to, by  esencję duchową wprowadzić we własną codzienność czterech ścian, by w każdej minucie być świadomą i świadomym siebie, tego kim się jest i dokąd się zmierza. Zazwyczaj o Neptunie i o znaku Ryb myślimy w sposób niejednoznaczny, dopuszczamy niedookreślenie, mówiąc o osobowości czy o czasie neptunicznym. Saturn w Rybach , jako ten od struktury, prawa i reguł, zaczyna wymagać konkretyzowania tego, czym jest dla każdej z nas i każdego z nas duchowość, czy jest  bliżej nieokreślonym majakiem i wtedy już na zawsze pozostaniemy w odmętach neptunicznych wieloświatów, czy jest dla nas rytuałem, rytmem w takt którego żyjemy i wtedy czujemy, że jest w nas coś więcej niż samo fizyczne określenie siebie.

 Saturn jest nieco kostyczny, wprowadza nas w świat reguł spod znaku Neptuna, to jakoby mówił:” już dosyć gadania o duszy, ja pokażę wam jej zasady i reguły”. Ryby to poziom spirytualny, metafizyczny i Saturn tę metafizykę zaczyna definiować. To jest duża zmiana dla idealistów i idealistek przyzwyczajonych do wiecznego odczuwania, przeżywania wewnętrznego, opowiadania czy rozpisywania się o ekstazie, raju, bez możliwości przeżywania omawianych stanów tu i teraz. Saturn w Rybach tworzy warunki do praktykowania miłosierdzia, miłości bliźniego i współodczuwania. 

Zbyt idealnie? No to może co nieco o drugiej stronie układu Saturn Neptun w znaku Ryb. Saturn jest podejrzliwy, sam zjadł swoje dzieci, zatem wszystkich mierzy swoją miarką. Neptun jest naiwny, wyobraźmy sobie, że w jego  błękitnych oczach odbija się cała naiwność świata znanego i nieznanego. Zetknięcie się tych dwóch planet w znaku Ryb wywołać może pewien dyskomfort, zderzenie z tym, że wszystko to, co wiedzieliśmy, wiedziałyśmy o świecie, jest fałszywe. To czasem może być zbyt wiele, kiedy psychika staje na głowie i pokazuje jak jest istotna dla nas  ta część siebie, która jest tkliwa, wrażliwa i niepokojąco uwodząca. 

Jako że Saturn jest planetą społeczną, a Neptun odpowiada za dziwy i dziwactwa pokoleniowe, może się zdarzyć,  że paranoja , depresja, stany zachwiania psychiki będą tymi, na które trzeba będzie zwrócić szczególną uwagę, zwłaszcza, że zazwyczaj dba się o strefę fizyczną, a ducha, jako byt domyślny, zdecydowanie lekceważąc.

Saturn jest nieufny, sceptyczny, sprawdza po wielokroć, to co mu jest oferowane, zwłaszcza wtedy, gdy wynika to z bezinteresownej troski. Neptun kocha ufać i wierzyć, uważa, że druga osoba, jest po to, by realizować jego fantazje. Saturn nie wierzy, raczej kontroluje, Neptun nakłada różowe okulary i poprzez nie ogląda świat, nigdy nie dostrzega ukrytych motywów innych. 

Saturn wspiera nasze zdrowie fizyczne, Neptun rządzi nasza psychiką, na podstawie ich położenia można wyznaczyć najsłabszy punkt w organizmie. Koniunkcja Saturn Neptun i pobyt tych dwóch planet w znaku Ryb wskazuje na ludzkie słabości. Zauważamy je na poziomie swojego horoskopu indywidualnego, jak również na poziomie horoskopów państw, czy wreszcie horoskopu ludzkości. Jednocześnie rozpoznajemy  swoje nienazwane możliwości, dotykamy transcendentu, czujemy, że jedność pomiędzy duchem i ciałem istnieje.

To tylko niektóre zagadnienia przedstawiające wzajemną relację Saturna i Neptuna, dokładniej wspomniane zagadnienia będę rozwijać podczas warsztatów, na które serdecznie zapraszam.


Zapraszam na moje autorskie warsztaty

Termin warsztatów: 15-16 kwietnia 2023. 
Zajęcia rozpoczynają się 15 kwietnia i trwają od godziny 9:00 do 13:00, a po przerwie od 15:00 do 18:00. 16 kwietnia rozpoczynamy o godzinie 9:00 i zajęcia trwają do 13:00 oraz po przerwie od 14:00 do 17:00. 

Miejsce: Hotel Wilga w Ustroniu 

link do wydarzenia – https://orbidenti.com/events-preview/… 
link do rejestracji – https://orbidenti.com/login?url=order…