Ewa Kornafel
+48 515 288 427
kosmogram@onet.eu

Wakacje z Astrologią

Wakacje z Astrologią

Od 21. czerwca 2013  rusza w Krakowie cykl wykładów astrologicznych Ewy Kornafel. Wykłady odbywać się będą  w Astrovita, ul. Zacisze 14, w godzinach od 18.00 do 20.00.

Tematy wykładów są niezwykle istotne, a dotyczą naszych relacji, zdrowia oraz świata finansów opowiedzianych w kontekście zmian, które każdy z nas dość intensywnie odczuwa obecnie.

Jak zatem sobie radzić ze zmieniającymi się zasadami? Jak zrozumieć i dostosować się do zmieniającej się rzeczywistości, a nie iść przeciwko niej? Jak lepiej rozumieć siebie?

  Pierwszy, piątkowy wykład nosi tytuł  „Jak pies z kotem”, czyli o współczesnym partnerstwie słów kilka. Zmiana paradygmatu kobiecości  i męskości. Astrologiczne spojrzenie na relacje XXI wieku.

Dwudziesty pierwszy wiek okazał się czasem końca pewnych mitów i wyobrażeń. Ogólny kryzys, w którym żyjemy, załamanie się dotychczasowych struktur społecznych i socjalnych, skandale towarzyszące na każdym kroku głowom państw, upadek autorytetów religijnych, to wszystko przyczynia się jednocześnie i do zagubienia i do poszukiwania nowych dróg życia.

Pewni siebie indywidualiści zaczynają wzdychać do opcji globalnego szczęścia, w rzeczywistości jednak wzrasta znaczenie trwałych więzi, rodziny, partnerstwa. Samotny wojownik – egocentryk szuka schronienia we wspólnocie. Dom, jaskinia, czy pieczara stają się azylem, oazą bezpieczeństwa w świecie, gdzie wszystko jest inne, niż było dawniej.

Jednak dom, rodzina, czy partnerstwo jest również obciążone, nadmiernie obarczone. Zazwyczaj tak jest, że to właśnie partnerka lub partner mają wyrównać wszystkie braki i niedociągnięcia świata zewnętrznego. Gdzieś trzeba upchnąć własne lęki, ograniczenia i słabości. Jeśli jedna z osób w partnerstwie pozbywa się deficytów,
to druga z osób otrzymuje coś, co jest jej całkowicie zbędne, często bywa uciążliwe. Taka forma partnerstwa też już nie może istnieć… Zatem indywidualista – wojownik przychodząc do domu nie znajduje tam zrozumienia, dostaje propozycję, aby popracował nad sobą, aby się sobą zajął.

Na partnerstwie ciąży przekleństwo zniekształcenia, przekleństwo patriarchalnych form bytu. Te właśnie formy aktualnie przeżywają kryzys. Każdy odczuwa potrzebę zmian, jednak niechętnie dopuszczamy do siebie konieczność zmiany swoich pryncypiów. Jeśli jednak nade wszystko pragniemy kochać i być kochanymi, trzeba będzie na serio potraktować zalecenia Kosmicznych Władców.

Zapisy:

Joanna Grabeus
tel.: 609-546-292
e-mail: grabeus@poczta.fm