Ewa Kornafel
+48 515 288 427
kosmogram@onet.eu

Gwiazdy letnia porą

Gwiazdy letnia porą

Dnia 21.06.2014 o godzinie 12.51 Słońce weszło w znak Raka. Letnie Słońce w znaku kardynalnego Raka to zmiana perspektywy i w pewnym sensie, kierunku naszego działania.

Powoli szykujemy się do długo wyczekiwanego urlopu i chociaż zbyt pochopne byłoby stwierdzenie, że nie mamy nic innego do roboty, jak tylko zażywanie kanikuły, to jednak gwałtowność wydarzeń związana z pierwszym półroczem powoli ustępuje. Rzeczywistość minionych miesięcy wymagała szybkich i ryzykownych decyzji. W wielu sytuacjach wydarzenia „ działy się” bez naszego udziału, po wielokroć stawaliśmy przed faktem dokonanym.

Jeśli pierwsze półrocze tego roku można by określić mianem „ czasu burzy i naporu”, to w aktualnej fazie oglądamy efekty kataklizmów. Podczas trwania nawałnicy, najpierw uciekamy przed nią, dopiero wtedy, gdy ucichnie, analizujemy wyrządzone szkody.

Sporządzamy bilans zysków i strat i  reagujemy na szkodę, decydujemy: czy naprawiamy uszkodzenia, czy też zostawiamy je na zupełne wyniszczenie. Ta metafora dotyczy wszystkiego- począwszy od rzeczywistych materialnych skutków powodzi, poprzez przemiany w wielu miejscach pracy, na najbardziej osobistych relacjach partnerskich kończąc. Gdy zniszczenie wydaje się niewielkie i warte naprawienia, angażujemy się w proces naprawczy, gdy jednak nie mamy już siły, motywacji do kontynuacji trudnej pracy zawodowej, czy też wyzywającej relacji, pozwalamy temu odejść. Czasem zamiast łatać stary, zniszczony dom, lepiej jest wybudować nowy…

 

Astrologicznie ujmując ten proces, to na pewno efektów wszystkich zniszczeń jeszcze nie widać. Merkury, Saturn, Chiron, Pluton i Neptun znajdują się w erce. Dopiero 1.07 Merkury wyjdzie z ruchu wstecznego- trochę jaśniej zrobi się w komunikacji, w mediach i transakcjach handlowych. Mars jeszcze nie osiągnął swojej pozycji sprzed 1.03.2014 ( 27, 31 Wagi). Aktualnie aktywizuje kwadraturę Uran Pluton z 21.04. Odcinek znaków kardynalnych pomiędzy 12-14 stopni jest obecnie i będzie w najbliższym czasie uruchamiany poprzez tranzyty planetarne. Mars również uruchomi , a może zmobilizuje do działania obszar 10-22 stopni znaków kardynalnych. Osoby, które w tym fragmencie Zodiaku mają swoje ważne planety i układy, powinny powrócić do okresu grudnia 2013 i stycznia 2014. Tam zarówno przebywał Mars, jak i Wenus (w kardynalnym znaku Koziorożca). Kwestii związanych z „ partnerskim być albo nie być” nie da się uniknąć. Zwróćmy uwagę na to, że zwyczajowo mediacyjna Wenus, władczyni Wagi ( a w Wadze aktualnie rezyduje  Mars), będąc w Koziorożcu spotkała się z Plutonem. Od tego pamiętnego rendez-vous łagodnych lub salomonowych rozstrzygnięć być nie może. Wszelkiego typu relacje, których okres przydatności właśnie minął,  teraz przestaną istnieć.

Kwadratura pomiędzy Uranem i Plutonem będzie aktywizowana kolejno przez następujące planety: Mars- 14-21.06, spokoju w tym czasie nie było, a sprawy mniejszej lub większej rangi nieustannie bulwersowały opinię publiczną. Ani Mars, ani Uran czy Pluton, nie przebierają w środkach, nie bywają, nawet przypadkowo,  subtelne. Ci trzej planetarni władcy kochają stukot wojskowego obuwia, tajne służby i zabawy militarne. Jeśli przyjrzymy się ostatnim faktom, działaniom pełnym brutalności i brawury, wpływu tych trzech generałów nie da się nie zauważyć.

Słońce w obszarze kwadratury znaków kardynalnych znajdzie się pomiędzy 4-8 lipca, zatem chwała bohaterom i państwom  urodzonym 4 lipca!

Merkury, jak już wspomniano, 1.07 wraca z „ recydywy” i pomiędzy 22- 25 lipca nawiedzi minowe pole kwadratury. Wenus zaś pojawi się tam pomiędzy 28. 7 a 1.08.  Po 16.07 Jowisz będzie już w znaku Lwa, inny jest napęd Jowisza działającego w znaku wodnym, a inny, gdy podkręca go jeszcze żywioł ognia. Czułostkowe bycie w swoim gronie, obrona umiłowanej ojczyzny, mity przodków zostaną zastąpione kultem króla, wodza, jednostki, słowem indywiduum, jak się patrzy.

 

Uran, niczym nie skrępowany,  naukowiec- rewolucjonista i awanturnik  do 22.07 osiągnie 16 stopień 30 minutę Barana. Tam jeszcze nie było Plutona, ogarnie zatem Uran swym szalonym umysłem i równie pokręconą wizją, obszary niczyje…. Cóż może przynieść Uran, prócz  nowych ognisk zapalnych?

 

Jednak, niekoniecznie musimy się interesować polityką globalną, w sumie koszula bliższa ciału….Osoby, które mają ważne elementy swojego horoskopu pomiędzy 15, 30 a 16,30 znaków ognistych poczują powiew prawdziwej wolności. Może to będzie ten pierwszy raz, gdy odważą się na głośne wypowiedzenie swego zdania. Chociaż…, znaki ognia z reguły wypowiadają się odważnie, zatem, to będzie autentyczne smakowanie wolności, wydostanie się z klatki, kieratu, zza kraty. Zapamiętajmy ten moment, bo po raz drugi Uran się tam znajdzie dopiero w lutym i marcu 2015 roku. Co umknęło wtedy, może uda się w tym czasie?

Na pewno, dla znaków ognistych i powietrznych ze Słońcami pomiędzy 15, 30-16,30, będzie to okazja do zrewidowania wielu stałych i ściśle zdefiniowanych układów. Jeśli dodatkowo odczuwały one nieokreślony bliżej dyskomfort dotyczący ich sposobu życia na początku 2014 roku, konieczność zadziałania, dokonania poważnych zmian, będzie oczywista.

 

Nie można nie odnieść się do Saturna, który od 21.07 porusza się ruchem prostym, by 23.11 wejść do znaku ognistego Strzelca. Warto zdać sobie z tego sprawę, gdyż nów w Raku z 27.06 na 5 stopniu 30 minucie  pozwoli przyjrzeć się jeszcze raz swoim emocjom. Emocje bez cenzury! Przy pomocy planet w znakach wodnych- Neptuna, Charona, Saturna i jeszcze Jowisza, będą to mocne i głębokie przeżycia wewnętrzne.. Zostaną przez nas zapamiętane, wszak nów mamy w Raku, zapamiętane na długo. Podczas tego nowiu Merkury i Saturn są jeszcze w erce, natomiast w lipcu, kiedy to Jowisz zmieni znak, a Saturn bieg, przeżycia z nowiu powrócą, już bez tkliwego i nostalgicznego oglądania się na wspólnie przeżyte dni. Te przemyślenia ( Merkury) i przeżycia ( planety w żywiole wody) pozwolą na podjęcie decyzji latem tego roku i na ich trwałą realizację jesienią ( gdy Saturn wejdzie do Strzelca).

Zatem: znaki ogniste wszystkich globów, uwalniajcie się!”