Ewa Kornafel
+48 515 288 427
kosmogram@onet.eu

Jak pracować z horoskopem ? Rodzaje horoskopów.

Jak pracować z horoskopem ? Rodzaje horoskopów.

Wiele pytań dotyczy partnerstwa, owego bruneta wieczorową porą lub długonogiej blondynki. Niestety, astrolog nie wyczaruje wymarzonego obiektu, nie wyciągnie go z rękawa, ale powie za to, kiedy mamy czas na miłość, kiedy ta ukochana osoba się może pojawić. Inna sytuacja jest wtedy, gdy mamy już kogoś na oku i chcemy się przekonać, czy serca będą biły we wspólnym rytmie. Tym zajmuje się astrologia porównawcza i analizuje się przede wszystkim zdolność delikwenta do stałości, miłości, zgodność emocjonalną, potrzeby dotyczące bezpieczeństwa. Chodzi o to, że on lubi siedzieć w domu, ona zaś brylować na parkiecie. O tym warto wiedzieć, zanim powie się tak. Cóż, inna sprawa wiedzieć, inna wykonać. Od czego jest nadzieja, że on/ ona się zmieni, że ja go zmienię, że dla mnie coś poświęci. Nadzieja, jak wiadomo, umiera ostatnia. 

Ludzie pragną się zmieniać, chcą na przykład rozpocząć życie daleko od miejsca zamieszkania, z dala od bliskich, znajomych. Warto wtedy wiedzieć, gdzie chce się jechać, bo z nowym miejscem wiążą się nadzieje na nowe, inne, lepsze Ja. Astrolog powinien odpowiedzieć, czy nowe miejsce na tyle wpłynie na człowieka, iż ten będzie zadowolony z niego. Czasem delikatnie się sugeruje, że ktoś ucieka przed sobą samym, że nie do końca to coś zmieni. I wtedy znowu, nieodmiennie decyzja należy do pytającego, on jest dla siebie końcową i nieodwracalną wyrocznią.

W dzisiejszych czasach martwimy się o pracę, która sama w sobie stała się wartością. Ale zdarza się coraz częściej, że działalność dotychczasowa jest frustrująca, męczymy się w codziennych zajęciach, które nie są ani pasjonujące, ani godziwie rekompensujące nasz trud. I co dalej? To pytanie do astrologa ,oczywiście. Wtedy dobrze jest zajrzeć w przeszłość, sprawdzić, czy podobne odczucia się zdarzały. Może w dzieciństwie chciało się być kapitanem statku lub wziętą pisarką? Warto dokopać się do przeszłości, przypomnieć dawne pragnienia i po prostu do nich wrócić. Astrolog powie, czy jest to właściwy, wspierający czas, określi, czy pragnienia są jednodniowe, krótkotrwałe, czy też nareszcie zaczynamy mówić własnym głosem.

A ile niepokoju wywołują nagłe zdolności? Do tej pory sny traktowaliśmy obojętnie, nie pamiętaliśmy o nich, a od pewnego czasu stają się prorocze? Czy to znak obłędu, czy wewnętrznego głosu? Jak potraktować te stany odmienne niż do tej pory, nieracjonalne wprawdzie, ale nieodparcie przyciągające swoją słodyczą i ciepłem?. Może wtedy się zdarzyć, że astrolog powie coś o odblokowanych zdolnościach, powrotach dawnych możliwości, skrzętnie ukrywanej wrażliwości. I po raz kolejny sam zainteresowany decyduje, czy z tych możliwości korzystać, czy nie.

A nasze dzieci? Można je wychowywać nowocześnie, tradycyjnie, kontrowersyjnie, zaspokajając albo ich, albo własne potrzeby. Astrolog powie, co sprawia dziecku przyjemność, czy lubi pieszczoty, czy surowe wnętrza, czy jest typem emocjonalnym, czy intelektualnym. Określi też zarówno najlepszy sposób komunikowania się z dzieckiem, jak i rodzaj diety. To naprawdę jest przydatne, zwłaszcza w dobie mody na ADHD i różnego rodzaju dysfunkcje.