Ewa Kornafel
+48 515 288 427
kosmogram@onet.eu

Lilith, powrót Wielkiej Bogini.

Lilith, powrót Wielkiej Bogini.

Najpierw trzeba opowiedzieć swoją historię, otworzyć się. Nie należy poszukiwać w niej sprawiedliwości, czy racji, trzeba zostawić otwarte drzwi na zmiany. Lilith wskazuje drogę do Nowego, Wielka Bogini czeka tam, gdzie nie ma miejsca na konformizm, jest inicjatorką nadchodzącej przyszłości.

„ Czy jesteś blaskiem gwiazdy, czy prochem ciemności?
Jak wierny pies za Tobą idzie przeznaczenie.
Rządzisz, za nic nie biorąc odpowiedzialności
I jak popadło siejesz radość i cierpienie”
„ Hymn do Piękna” Charles Baudelaire

My lękamy się być tym, kim właściwie jesteśmy. Mamy co prawda pewne wyobrażenie o tym, kim powinniśmy być, ale nie jest ono prawdziwe. To raczej projekcja mediów na nasz temat, masowo produkujących glamourgirl i supermanów. Stąd też mężczyzna może być tylko twardym osobnikiem, a jeżeli okaże swoją miękkość, będzie podejrzany o homoseksualizm, w przeciwieństwie do mężczyzn, kobiety to osobniczki, które przeważająca część swojej energii inwestują w wygląd, są żywymi reklamami kremów, odżywek, środków odchudzających.
Ten model prowadzi do nienawiści i samych siebie i innych. Nie uciekamy od schematu, pozostajemy w nudzie i frustracji, nie chcemy robić nic interesującego dla siebie.
Najpierw trzeba opowiedzieć swoją historię, otworzyć się na TY. Nie należy poszukiwać w niej sprawiedliwości, czy racji, trzeba zostawić otwarte drzwi na zmiany.

Lilith wskazuje drogę do Nowego, Wielka Bogini czeka tam, gdzie nie ma miejsca na konformizm, jest inicjatorką nadchodzącej przyszłości. Pomaga rozwijać ukryte do tej pory potencjały, nawet wtedy, gdy jesteśmy temu przeciwni. Inicjuje zmiany, które na początku mogą wydawać się kłopotliwe, jednak w efekcie ukazują nam prawdziwe oblicze siebie.
Wpuszczenie Lilith do swojego życia przynosi przegląd wewnętrznego konfliktu, dobrowolne wejście w kontakt z bólem zapewnia uniknięcie tego w przyszłości, nie pozwala na konfrontowanie własnej traumy w sytuacji przymusowej.
Lilith daje możliwość ponownego odczuwania życia, przywraca jego wielki, kosmiczny sens. Ona reprezentuje starą i nową świadomość psychiczną. Przynosi magiczny kocioł czarownicy, w którym odnajdujemy miksturę nowego życia.
Bogini, przychodzę do Ciebie.