Ewa Kornafel
+48 515 288 427
kosmogram@onet.eu

Ludobójstwo na Wołyniu

Ludobójstwo na Wołyniu

Historia każdego narodu obfituje w momenty szczególnie ważne. Historia jest nauką o dziejach państw, kultur, cywilizacji. Badając ją na przestrzeni wieków można zauważyć powtarzalność pewnych cyklów i zjawisk.

Dla astrologa prace historyków są bezcenne.  Dzięki temu, że historycy, kronikarze, pamiętnikarze  w  różnorodnych formach przekazu opowiadali o tym, co widzieli lub o tym, co słyszeli, możemy wszystkie te wydarzenia zinterpretować  astrologicznie. A jak wiadomo astrologia jest również nauką o powtarzalności zjawisk kosmicznych, które swym działaniem obejmują naszą planetę. Ruchy planet są cykliczne, można stwierdzić, że Kosmos jest niezwykle sumienny, co jakiś czas zasila nas ściśle określoną dawką energii. Ta energia, oddziałująca na nas w bardziej lub mniej harmonijny sposób, tworzy historię naszego świata.

Jednym z tragiczniejszych momentów minionego wieku  dla Polaków były wydarzenia na Wołyniu rozgrywające się w 1943 roku. O tej martyrologii nikt nie wspomina, wokół nich panuje zmowa dezinformacji i milczenia.

mord

Na ascendencie tego horoskopu jest Pluton, a Lilith i Jowisz znajdują się w 12 domu w Raku. Może to stąd to milczenie, tajemnica i zakaz zarazem.

Najwyżej posadowioną planetą tego horoskopu jest Księżyc. Godzinę, dzięki której mogłam obliczyć horoskop, uzyskałam z tekstu Władysława i Ewy Siemiaszków, wspomnianego niżej.

 Księżyc to ludzie, posadowienie blisko MC po stronie 10 domu sugeruje ludzi w jakiś sposób uprzywilejowanych, czy też może bardziej widocznych. Księżyc odbiera kwadraturę od Merkurego, Jowisza i Lilith, wchodzi w skład krzyża kardynalnego,  w takich przypadkach mówimy o kardynalnym klimacie wydarzenia. W tym klimacie łatwo o bunt, rewoltę, sprzeciw wobec dotychczasowych praw. Jednocześnie znaki kardynalne znamionują początek sekwencji, która potem staje się powtarzalnym aktem. Taki horoskop  mówi o późniejszej tendencji rozwojowej…

 W samym klimacie kardynalnym  jest to  hasło do boju, do eksplozji i ruszenia naprzód za wszelką cenę. Sama decyzja była poprzedzona  działaniami o charakterze mniej lub bardziej tajnym. Jednak trudno zachować całkowitą tajemnicę przy Jowiszu i Lilith w domu 12, ktoś komuś szepnął coś na ucho, pojawiły się zapewne przypuszczenia, domysły, u niektórych zadziałała intuicja.  Jowisz i Lilith w znaku Raka tworzące w kwadraturę do Księżyca, to nawiązanie do starych dziejów ,  klechd i bajek przodków. Zwróćmy uwagę, że Jowisz jest władcą domu 5 tego horoskopu. Miało być niewinnie i obyć się bez ofiar, przepędzić obcych ( Księżyc w Baranie). Ale początek jest intencją ogólną- Jowisz ma opozycję do Marsa w Koziorożcu, a Mars rządzi domem 10, gdzie Księżyc. Na burzliwej rozmowie przy stole się nie skończy. Mars jako władca MC odbiera dwa jakże jednoznaczne kwinkunksy- do Plutona i Saturna zarazem. Wydarzenie o charakterze Marsa, Saturna i Plutona, czyli nie tylko brutalne i gwałtowne, ale również o dalekich i głębokich konsekwencjach dla wszystkich. Dynamika palca bożego czy też figury „ yod” podobna jest do tej, która charakteryzuje półkrzyż . Jednak tu różnica polega na tym, że planeta na wierzchołku staje się głównym kanałem wyładowania energetycznego. Ta konfiguracja ma zawsze coś z koniczności dziejowej, w różny sposób rozumianego przeznaczenia. Palec boży i decyzje za nim idące nie wiążą się z głębokimi refleksjami i przemyśleniami na dany temat. Nie rozważa się alternatyw, wyjść równie dobrych. Nie jest też decyzją nagłą, której nikt przedtem nie mógł się spodziewać, klimat do jej podjęcia narasta przez długi czas, a gdy przyjdzie pora, wybucha z nieoczekiwaną siłą rażenia. Dwa kwinkunksy nigdy nie dają wyjścia jednoznacznie dobrego lub złego, zawsze coś kosztem czegoś, jedni dostają to, co innym zostało odebrane mieczem, tasakiem siekierą.   Walka ma charakter i Plutona i Saturna zarazem.

 Mars tego wydarzenia znajdował się w Koziorożcu, w tym znaku Mars jest wytrwały, nie gra jawnie, potrafi skoncentrować się na celu Jednocześnie w nieharmonijnym połączeniu potrafi być bezwzględny i okrutny. Do decyzji dojrzewa, jednak, gdy już ją podejmie, realizuje każde jej założenie w sposób bezlitosny i bezkompromisowy. Nie muszę dodawać, że te planety skonfigurowane w taki sposób dają niczym nieuzasadnione okrucieństwo, mściwość, obłędną, zimną chęć zemsty. To był początek, który potwierdza  dalszy, porażający swym okrucieństwem ciąg wydarzeń. Ani Mars, ani koniunkcja Lilith Jowisz nie znają umiaru, do tego znaki kardynalne, jak nabiorą rozpędu, działają jak koło młyńskie. Mars w 5 i zmierzający do wierzchołka 6 domu reprezentuje w Koziorożcu pracę u podstaw, to model wzorcowego pozytywisty, który pracuje w pocie czoła. Przy takich aspektach, swoje czyny traktuje się jako obowiązek, działa rutynowo i metodycznie o żadnym nieprzygotowaniu nie może być mowy. W pewien sposób wypełnia dziejowe posłannictwo- opozycja do Jowisza w Raku i jednocześnie kwinkunks do Plutona. Tak jakby Pluton przymuszał  do tworzenia misji dziejowej, czy też innej.

Wracam do Plutona, który tworzy z Wenus kolejny kwinkunks i tym samym jest na wierzchołku kolejnego  palca bożego.  Wenus, która odpowiada za kontrakty, relacje, wszelkiego rodzaju układy i porozumienia, znajduje się w ósmym domu w znaku mistycznych i męczeńskich Ryb.  Symbolicznie ósmym domem zawsze zawiaduje Pluton lub Mars. Spotkanie Wenus z Plutonem przynosi trudne relacje, relacje, stojące dosłownie na ostrzu noża. Ani dom ósmy, ani Pluton nigdy nie daje  jasnych umów i klarownych, przewidywalnych sytuacji. Tajność jest domeną zarówno ósmego domu, jak i Plutona, nawet wtedy, gdy Władca Podziemi znajduje się na Ascendencie we Lwie. Dotychczasowe relacje i układy uległy zerwaniu i to w nieoficjalny sposób. Wenus jest władczynią IC, sama w Rybach w domu ósmym, to tak jakby poprzednim właścicielom domostwa w ich domu wykopać grób (dom 4), ale pamięć i o domu i o grobie  ma zniknąć( Wenus władczyni 4  w Rybach- chwała niepamięci). Podobnie jak pamięć o dawnych właścicielach, ponownie dom 4 w Wadze i Wenus w Rybach w 8.  Oczywiście, biorąc pod uwagę wszystkie nieharmonijne aspekty Wenus- kwadratura do Saturna, kwinkunks do Plutona na ascendencie.  Pluton na wierzchołku palca bożego mówi o dawnych zakorzenionych sprawach, nawykach, przekonaniach, które siedzą tak głęboko, że działają na pograniczu świadomości. Ekstremista o nieprzeniknionej osobowości, z totalnym brakiem obiektywizmu. Nie będę pisała o podtekstach karmicznych, ale i Pluton na ascendencie mówi o przypominaniu pewnych zdarzeń, o wskrzeszaniu ojców dziejów, jak również Słońce wydarzenia w koniunkcji w Węzłem Księżycowym działa w podobnym klimacie. Palec boży z Plutonem na wierzchołku sprowadza nieuchronność tego, co ma się zdarzyć. Ten palec boży ma klasyczne, modelowe i rzeczywiste odniesienia do szóstego i ósmego domu zarazem, na pograniczu życia, zdrowia i śmierci.

Trochę danych historycznych: „ Parośla kolonia polska położona w trójkącie pomiędzy traktem Włodzimierzec- Antonówka, drogą Wydymer- Grabina i linią kolejową Kowel-Sarny. W 1942 roku żyło tam około 130 Polaków w 26 zagrodach. 9 lutego 1943 roku nad ranem cała kolonia została otoczona przez dużą grupę uzbrojonych Ukraińców. Rano do każdego domu weszło po 4-6 uzbrojonych mężczyzn, przedstawili się jako sowieccy partyzanci”. Władysław Siemaszko, Ewa Siemaszko, Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej Wołynia 1939-1945, tom I, str 738-739. Przebieranie i maskowanie się, to również cecha niewidzialnego Plutona. Niby we Lwie, na ascendencie ( chociaż po stronie 12 domu), czyli wszystko widoczne, ale niewidoczne, skutecznie zamaskowane. „ Przybyli do domów bojówkarze ukraińscy kazali przygotować  sobie jedzenia… Około godziny 15, po zjedzonym obiedzie  kazali mieszkańcom położyć się na podłogach twarzą do podłóg i, ponieważ mieli strzelać do rzekomo przejeżdżających Niemców, wszystkich powiązali, żeby Niemcy nie obciążali gospodarzy przechowywaniem i karmieniem partyzantów….  Następnie bojówkarze zabijali leżących…”tamże.

Szczegóły zbrodni w Parośli są tak makabryczne, że nie będzie dalszych cytatów. Jednak Pluton na ASC, dwa palce boże z Plutonem i Marsem na wierzchołkach w pewnym sensie są w stanie zobrazować ten pierwszy akt ludobójstwa na Kresach.  Dowódcy UPA na Wołyniu stworzyli plan całkowitego wymordowania Polaków tam zamieszkałych, po to, by na tym terenie zbudować państwo narodowe. Plan eksterminacji Polaków eufemistycznie nazwano  „ akcją antypolską” .

Księżyc w kwadraturze do Jowisza i Lilith w 12 domu. Na początku  o zbrodni było głośno, potem zatarto ślady  bytności Polaków w tym miejscu, granice wiosek przesunięto, historię po raz kolejny poprawiono na nowo. Lilith tam jest też, paradoksalnie, polegli podzielili jej los, zapomniana i zapomniani. Jowisz i Lilith w 12 domu w znaku Raka- rodzina i bliscy pamiętają, nocne Polaków smutne rozmowy o wyklętych żołnierzach, zamordowanych krewnych.

 Nie był to pierwszy ruch antypolski na Ukrainie, wcześniej była rebelia Kosińskiego, Nalewajki, Pawluka, powstanie Chmielnickiego.

powstanie chmielnickiego

W czasie gdy Chmielnicki namówił Kozaków zaporoskich do udziału w spisku, który miał  na celu obalenie niekorzystnych dla Kozaków ustaw z 1638 roku, Słońce i Mars znajdowały się w znaku Wodnika, Uran z Neptunem tworzyły koniunkcję w znaku Strzelca, Węzeł Księżycowy w pobliżu Wenus, a Pluton był w Bliźniętach w opozycji do Urana i Neptuna w znaku Strzelca..  Jednak w tamtym horoskopie dominowała jakość zmienna, nic zatem w wyniku tamtego powstania nie uległo stabilizacji. W horoskopie Parośli wielokrotnie  mamy do czynienia z jakością kardynalną, czyli wydarzenia z tamtego czasu klimatem przypominają dzisiejsze kwadratury w znakach kardynalnych.

W opisie wydarzeń z 9.02.1943 roku uznanego za pierwsze zborowe ludobójstwo na ludności polskiej i wydarzeń z lata 1943 roku dominują określenia: „ wynaturzenie, bestialstwo, niespotykane okrucieństwo”. Horoskop z 9 lutego temu zaprzeczyć nie może.

Pozostaje jeszcze tylko porównać oba horoskopy- pierwszej akcji ludobójczej i powstania Ukrainy. Można zwrócić uwagę na osie, zamiast Plutona na ascendencie mamy Saturna, ascendent zamienił się z descendentem, w jednym i drugim mamy znaczący dom dwunasty, w  obydwu horoskopach Słońce jest w domu siódmym, Lilith w Raku, Lilith w Koziorożcu.

Ostatnie wypadki na  Ukrainie, uruchamiają horoskop Parośli. Można  zatem żywić nadzieję, że wraz z ruchami wyzwoleńczymi na Ukrainie, zostanie przerwana zmowa milczenia na temat ludobójstwa na ludności polskiej przez nacjonalistów ukraińskich.

Wypada również domagać się  gwarancji, że osoby oficjalnie uznawane przez Europę za nacjonalistów i spadkobierców Tarasa Borowca Bulby, Stepana Bandery, Wasyla Iwachiwa, Łuki Pawłyszyna  nie będą miały wpływu na kształtowanie się demokracji ukraińskiej.

ukraina