Ewa Kornafel
+48 515 288 427
kosmogram@onet.eu

Rok 2015 dla poszczególnych znaków.

Rok 2015 dla poszczególnych znaków.

Wodnik.

Dior wodnik

Energia i entuzjazm będą Wam towarzyszyły przez cały rok. Z powodzeniem wystartujecie z nowymi pomysłami. To czas przerastania samej siebie, głębokich, innowacyjnych projektów, nawet nieco obrazoburczych. To wszystko za sprawą Lilith, która w 2014 znajdowała się  w znaku Lwa i poddawała niesamowite projekty .Ponieważ do końca sierpnia będzie w znaku Panny, zadba o to, by wszelakie nowatorskie pomysły przybrały konkretną postać..   Te niecodzienne projekty dotyczą nie tylko spraw zawodowych, lecz również w kwestiach partnerskich należy odważyć się na coś, co do tej pory tkwiło gdzieś uśpione. Na tej kanwie pojawi się pragnienia przeżycia czegoś niezwykłego, i nie należy przejmować się krótkotrwałością zrywu. Do września Jowisz przebywa w sprzyjającym znaku Lwa, ten cały czas od początku roku należy wykorzystać na rozwijanie skrzydeł i przekraczanie wszelkich barier, tym bardziej, że większość ograniczeń odeszła wraz z 2014 rokiem. Lato będzie czasem uczuciowych burz, przyjemnych, szalonych, takich, o których pamięta się całe życie. Jesienią najważniejsza będzie metafizyczna strona życia. Druga połowa listopada sprzyjać będzie wglądom, refleksjom i planom na przyszłość. Dobrze jest zaplanować sobie urlop pod koniec roku, gdyż w wyciszeniu wykreujesz nowy świat dla siebie.

 

Ryby

 Dior Ryby

W tym roku nie da się niczego kontemplować. Nadrzędnym zadaniem będzie ratowanie tego, co się da. Poprzedni rok mógł być czasem rozczarowań. Ryby mają tendencję do wiecznego wyczekiwania . Jeśli w 2014 liczyło się na cud, zamiast przyglądać się faktom, to ten rok może być lekcją pokazową na temat niewłaściwego wyciągania wniosków i trzymania się niewłaściwych priorytetów. Pewne koncepcje życiowe, nawet filozofia dotycząca samej siebie, może się gwałtownie załamać. Na refleksje i ostateczne wnioski poświęćcie czas od 22.01- 12.02. kiedy to Merkury się cofa, a tym samym jeszcze raz każe się przyjrzeć dotychczasowym osiągnięciom lub ich brakiem. Wszystko to, co nie zostało zmienione w 2014,  a dawało o sobie znać już 2013 ,teraz musi odejść. Nie należy budować na gruzach. Dla wielu z Was może być to czas nowych, niełatwych wcale początków. Te, które słuchały i intuicji i serca zarazem, czeka czas interesującej wymiany myśli z ludźmi mieszkającymi poza granicami naszego kraju. To oni lub też osoby o innowacyjnych poglądach dadzą Wam niezbędny zapał do pracy. W sprawach serca ważne jest pozbycie się złudzeń i nie oczekiwanie od partnera tego, że umożliwi Wam bycie szczęśliwą.. Od jesieni zdecydowany wzrost powodzenia.

 

Baran

Dior Baran

Po swoistym rogu obfitości, jakim był czas 2014 roku, teraz nastanie okres stabilizacji. Nadmiarowość i wielość okazji sprawiły, że Barany w tym roku będą potrzebowały odpoczynku. Sprawą pierwszoplanową będzie zabezpieczenie tego, nad czym najbardziej pracowały do tej pory. I uda się to bez żadnych trudności.  Jeszcze trochę wysiłku przyda się zwłaszcza w miesiącach zimowych, potem nadejdzie czas satysfakcji z tego, co jest. Przyczyną dywagacji może być nadmiarowość pomysłów, koncepcji, przedsięwzięć. Z tego należy wybrać coś,  z czym można będzie iść przez następne lata.  Aspiracje zawodowe ustąpią miejsca planom osobistym. Dla Wielu z Was będzie to czas uczenia się, zapoznawania czegoś nowego i to nie przyczyn praktycznych, lecz czysto intelektualnych. Nów z zaćmieniem z 4.04 pokaże, te elementy życia, które mają prawdziwy i głęboki wymiar. I jeśli na skutek tych przemyśleń, zmienicie tryb życia, wyjdzie to Wam na dobre.  Ważna data to 7.04, wtedy to po raz kolejny dopadną Was wyzwania, jednak nie będzie już przymusu, czy też konieczności, by je wypełnić. Odwaga zawsze jest u Was na zawołanie, zatem jeśli trzeba będzie, zwłaszcza wiosną, potrząsnąć autorytetami, do tej pory przez Was nienaruszalnymi, zrobicie to.

 

Byk

 Dior Byk

Dla Byków skończył się czas zaciskania pasa i konieczności liczenia się z każdym groszem. Wiosną tego roku korzystnie dla Was zostaną rozstrzygnięte wszelkie sprawy sądowe i finansowe zarazem. Jednym słowem, będzie można odetchnąć z ulgą. W kwietniu do Waszego znaku wchodzi Mars, zatem waleczności i odwagi Wam nie zabraknie. Jeśli jest coś, co wymaga zdecydowanych działań i ekstremalnych rozwiązań, to początek kwietnia jest datą wprost wymarzoną. Tym bardziej, że 4.04 mamy nów z zaćmieniem Księżyca, zatem, to dobry czas na przemyślenia i dywagacje. A dynamiczne działanie będzie tylko pochodną tego, co wówczas Bykom się wyświetli. Byki w stałych związkach przestaną drzeć ze sobą koty, zaczną się dogadywać z partnerem. Dla samotnych lato tego roku jest czasem, gdy można będzie spotkać tego jedynego. Tym bardziej, że nawet powolnym z natury Bykom decyzje w kwestiach partnerskich będą przychodziły niezwykle szybko. Zaczniecie przyciągać ku sobie osoby ogniste i dynamiczne, ale to tylko doda pikanterii nowo powstałym związkom. Letnia wędrówka patronki Waszego znaku Wenus przez Lwa, sprawi, że zapragniecie korzystać z owoców Waszej pracy, podróże, wyszukane i drogie dodatki okażą

się niezbędnymi do życia. I należy sprawiać sobie maksimum przyjemności, która niekoniecznie musi być pragmatyczna.

 

Bliźnięta.

 Dior Bliznieta

Zdecydowanie w tym roku Bliźnięta odczują twardość realiów życiowych. Duża część tych przedziwnych i nie całkiem do przewidzenia wydarzeń, jest konsekwencją przeszłego zauroczenia i niedostrzegania faktów. Dlatego też początek roku może być nadzwyczaj wyczerpujący i zniechęcający zarazem. Czas zimy naszpikowany będzie nieprzychylnymi ludźmi i nieprzychylnymi okolicznościami. Z dużym wyprzedzeniem czasowym zadbajcie o dobrą kondycje psycho- fizyczną. Szykujcie się na konieczność podwojenia wysiłków tylko po to, by utrzymać dotychczasowy poziom życia. Zima i początek wiosny okażą się najbardziej forsownymi w całym roku. Dopiero w maju niekorzystne warunki nieco zelżeją, chociaż i tak nie pozbędziecie się wrażenia bycia wyhamowaną w każdej dziedzinie życia. Przełożeni, szefowie i wszelkiego rodzaju autorytety będą Was nieustannie  egzaminować, zwiększać  wymagania, nie podnosząc uposażenia. I nie ma sensu dochodzenie swoich racji, najlepiej podczas pełni z 2.06 i 25.11 powstrzymać się od komentarzy.. Dopiero jesienią można będzie nieco, ale nie do końca, odetchnąć z ulgą. W stałych związkach powieje nudą, lecz rzucanie się w ramiona dopiero co poznanej osoby, nie ma sensu, przyniesie tylko zawód i rozczarowanie. Na ostateczne decyzje przyjdzie czas w następnym roku.

 

 

Rak.

 Dior Rak

Świat na opak będzie w tym roku dominował. To niezbyt wygodny czas, gdyż trzeba będzie poustawiać wiele spraw na nowo. Pilną okaże się potrzeba zmian- wiele z Was zmieni adres zamieszkania, porzuci dotychczasowy tryb życia, po to, by w sposób subtelny, ale jednocześnie bardzo głęboki, móc wyrazić siebie. Sprawy dotychczas omijane, traktowane zbyt powściągliwie, staną się pilne i będą wymagały natychmiastowych rozwiązań. Dobrze uporać się z zaszłościami do końca marca, gdyż później nie da się łatwo czegokolwiek odkręcić. Jak zwykle znajdziecie pole do wykazania się kreatywnością, może się również okazać, że w nietykalnym do tej pory obszarze rodziny, należy wprowadzić kategoryczne i nieuchronne zmiany. Dla wielu z Was to moment opuszczania domu, konieczność odkrycia własnej przestrzeni emocjonalnej. Ta przestrzeń w sposób szalenie denerwujący dla Was, zacznie się zmienić. Dopadnie Was również miłość, dla której porzucicie wszystko. Zmiany, przed którymi się wzbraniacie, wyjdą Wam na dobre. Istotną datą jest  13.07, kiedy to ponownie będziecie mieć wrażenie, że nie ma nic stałego i stabilnego na Ziemi. Jak zwykle zaufajcie intuicji, wizualizujcie własną emocjonalną przestrzeń. Jesień zakończy okres dywagacji i możliwości łagodnego wchodzenia w nowe, więc jeśli chcecie podjąć decyzje, najlepiej zrobić to latem.

 

 

Lew

Dior Lew

Kolejny rok dobrej i bardzo dobrej passy. O ile 2014 był preludium pozytywnych doznań, to 2015, dzięki obecności Saturna w przyjaznym dla Lwic znaku Strzelca, utwierdzi wszystkie przedstawicielki znaku, że są wybrankami losu. Sprawy serca będą stały na pierwszym miejscu. Sierpień okaże się najgorętszym miesiącem roku, a to za sprawą Wenus, która sprawi, że życie osobiste będzie pełne fantazji i niespodzianek. Nie warto być drobiazgową i przejmować się tym, co uchodzi, a co nie, czas zaszaleć. Związek rozpoczęty latem 2015 roku może stać się tym, który przeistoczy się w trwałą relację.  Dzięki wsparciu planet znajdujących się w znakach ognia, Lwice zaczną się nie tylko dobrze bawić, ale doświadczą także lekkości bytu. Pozbycie się wszelkich ideologicznych przymusów otworzy Lwice na nowe możliwości rozwojowe i zawodowe.

To również ważny czas na intensywne zaangażowanie się  w kwestie rodziny. Wszystkie sprawy, wymagające odwagi, pozbycia się hamulców, należy załatwić do końca sierpnia. Do tego momentu nie zabraknie ani fantazji, ani odwagi, by zmienić, i to na lepsze, swoją codzienność.

Pełnia z 31.07 zmotywuje Was do nadmiarowego działania, będzie ona zarazem ostatnim, tak widocznym momentem, w którym należy je przeprowadzić.

 

 

Panna

Dior Panna

 Już zima roku 2015 znacznie utrudni życie wszystkim Pannom.. Konieczność przyspieszania tempa, podnoszenia kwalifikacji, ewentualność  kształcenia się w niewygodnym dla siebie kierunku. a nawet zmiany pracy, czasem też utrudnienia ze strony zbyt wymagających szefów, sprawią, że codzienność będzie nużąca. Do tego wszystkiego niektóre decyzje podjęte w roku 2013 trzeba będzie zmienić lub co najmniej skorygować. Rok 2015 to konieczność oglądania się za siebie. Liczba przymusów i to w dodatku koniecznych, będzie ogromna. Jednak przeprowadzenie takiego resume pozwoli lekko wejść w drugą połowę roku, która da wytchnienie. Szczególne trudności czekają Panny z początku znaku. Saturn, władca karmy, czasu i wszelakich ograniczeń pokaże, gdzie należy dosłownie i w przenośni zacisnąć pasa. Rozrachunek z przeszłością przyniesie zaskakujące decyzje, ale te lepiej podejmować w drugiej połowie roku. Za sprawą Saturna wszelkie przedsięwzięcia będą się opóźniać, pojawi się szereg niekorzystnych sytuacji, które będą zmuszały do kolejnego kroku wstecz.

Nostalgia uczuciowa pojawi się w sierpniu. Ponownej analizie zostaną poddane najbardziej osobiste kontakty . I w tej płaszczyźnie życia nastąpi powrót do byłego/byłej. Uczucia uznane za wygasłe powrócą z pełną mocą, w lipcu a potem w październiku. Dywagacje, czy ten jedyny jest nim w rzeczywiści, zaprzątną Wam głowę. To nie jest korzystny rok dla zdrowia. Panny są wrażliwe na wszelkie dolegliwości i z ogromną mocą je odczuwają. Pierwsze miesiące roku nie są czasem, w którym należałoby podejmować się dużego wysiłku fizycznego, również wszelkie testy wytrzymałości wypadną kiepsko.

Waga

Dior Waga

Wagi odetchną z ulgą, nieco przykurczona w poprzednich latach energia i werwa, teraz pojawi się z wielką mocą. Początek roku przyniesie konieczność regulowania spraw finansowych. Ubiegły rok mógł być rokiem przypuszczeń i dywagacji, teraz następuje czas powolnej, długo oczekiwanej stabilizacji .Już od początku roku nastąpi przychylny dla wielu  Wag czas okazji do wykorzystania. Na szczególną uwagę zasługują sprawy pracy i kariery. Łatwiej niż kiedykolwiek indziej zaprezentować swoje umiejętności To da długo oczekiwany awans. Będziecie komunikatywne i już od zimy 2015 będziecie znajdować się zawsze we właściwym miejscu. Wrodzony takt pozwoli powiedzieć takie słowa, które będą decydowały na Waszą korzyść. Lato upłynie w tym roku pod znakiem gorących wyznań i uczuć. Warto pamiętać, że ważne decyzje dotyczące związków pojawią się  w okolicach  6.06. Jednak nie należy mówić ostatniego słowa, gdyż Wenus w znaku Wagi znajdzie się dopiero od 13 listopada i zagości aż do 5.12. To jest ważny moment na decyzje o długoterminowym czasie. Ogólnie końcówka roku będzie uwieńczeniem starań i zabiegów całorocznych. Warto zdecydować się na duży wysiłek, gdyż planety w tym roku sprzyjają śmiałym poczynaniom.

Skorpion

Dior Skorpion

 Już od początku roku  Skorpiony poczują lekki i ożywczy wiatr odnowy. Na szczęście nie będzie okupiony cierpieniem i wyrzeczeniami. Konieczne będzie tylko większe otwarcie się na ludzi i mniejsza podejrzliwość. Ważna data w tym roku to majowa pełnia, kiedy to trzeba będzie opowiedzieć się za definitywnymi rozstrzygnięciami w życiu. Z jednej strony porzucić utarte i wygodne emocje i wejść w zupełnie nowe dla siebie sytuacje. Nie należy obawiać się tego, że zmiany będą zbyt intensywne,  Skorpiony mają przed sobą mocny czas i ten rok przyniesie ukoronowanie trudów roku poprzedniego. Wyjątkowo to nie praca w tym roku będzie na pierwszym miejscu, lecz kwestie związków i na tej płaszczyźnie dokonają się największe przewroty.  Wiele z Was uwierzy w miłość i przeznaczenie. Może się pojawić ktoś z przeszłości, z kim łatwo będzie wymieniać i słowa i myśli. A to grozi głębokim poruszeniem Waszej psychiki. Zresztą kwestie uczuć i psychiki będą spychały inne aspekty życia na plan dalszy. Druga połowa roku to dobry moment na podjecie kuracji oczyszczającej ciało i duszę. Powrót do zapomnianych emocji przyniesie też powrót do pozytywnych nawyków, uprawiania sportu, czy też podróżowania dla przyjemności

 

Strzelec

Dior Strzelec

Koniec wakacji za sprawą Saturna goszczącego w Waszym znaku rok 2015 upłynie pod znakiem pracy, wysiłku i wszelakich starań, by życie nie zniechęcało Wszystkie sprawy wymagające naprawdę dużego zaangażowania sił i energii należy przeprowadzać w pierwszej połowie roku, tak, by zdążyć przed 12.09. Do tego czasu Jowisz znajduje się w przyjaznym dla Was znaku Lwa i to on  doda Waszym staraniom napędu i rozmachu. Odkładanie spraw na później nie ma sensu, gdyż w każdą, nawet najprostszą sytuację, będą wkradać się komplikacje. Również w pierwszej połowie roku trzeba będzie odpowiedzieć sobie na parę zasadniczych pytań dotyczących związków. Dla Łuczniczek rok 2015 jest rodzajem testu, któremu podlegają kwestie związane z uczuciami i praca zawodową. O ile kwestie zawodowe będą niejako narzucane odgórnie, to sprawy uczuć trzeba będzie doprecyzować samodzielnie. Kochane tak bardzo przez Was przypadki tym razem nic nie rozwiążą. Najtrudniejszy moment dla Was w tym roku to 26.11. jest on ostatecznym rozwianiem złudzeń. Zatem do tego czasu, a najlepiej do końca sierpnia, badajcie te obszary, gdzie Wasz wrodzony optymizm mówi, że będzie dobrze, tylko po to, by w listopadzie nie stały się źródłem porażki.

 

Koziorożec

Dior Koziorozec

Mocno wchodzicie w ten nowy rok, planety zdają się Wam sprzyjać. Wykształcona w latach poprzednich nowa osobowość teraz właśnie zacznie pokazywać, na co ją stać. Pęd ku nowym planom i ambicjom jest dla Was czymś naturalnym, jednak, jeśli dodamy do tego konieczność analizowania swego wnętrza, powstanie zupełnie nowa jakość pracy, życia i partnerstwa. Zima przyniesie konieczność dokończenia spraw od dawna odwlekanych i dobrze je załatwić do 17.03, kiedy to zostanie ( na krótko) załamany porządek codzienności. Tę datę należy traktować jako graniczną, pomiędzy starym a nowym ja. Koziorożec nie naciskany, nie chce niczego korygować, jednak tym razem należy ostateczne korekty przeprowadzić do tego czasu. Miesiące letnie upłyną na twórczym osiąganiu celów, wyrażaniu siebie w nowych dla siebie dziedzinach.  Jest to również czas harmonii w związkach. Osoby idące do tej pory w pojedynkę zechcą to zmienić i lato jest odpowiednią na to porą. Saturn, władca Waszego znaku, nakreśli Wam nowe perspektywy i doda odwagi do wszelakich działań. To za jego sprawą zaczniecie wprowadzać nową filozofię wartości w Waszym życiu.