Ewa Kornafel
+48 515 288 427
kosmogram@onet.eu

Ważne daty w 2015

Ważne daty w 2015

Planety w ruchu wstecznym:

merkury

22.01-12.02; 20.05-12.06; 18.09-10.10.

W tym czasie nie należy podpisywać umów, kontraktów. Również transakcje handlowe nie są wskazane.

venus-symbol

26.07- 7.09.

Nie należy liczyć na zyski finansowe, wsparcie banków. Relacje nawiązywane w tym czasie są nietrwałe.

 

Ostatnia kwadratura Plutona i Urana 17.03.2015 g.2.53. 

Ostatnie spotkanie dwóch planet pokoleniowych niesie ze sobą echa wszystkich poprzednich ich kwadratur. Pluton w Koziorożcu preferuje działania globalne, stadne i całkowicie zhierarchizowane. Uran w Baranie symbolizuje działania absolutnie zindywidualizowane, niepodlegające żadnym prawom ani władzy. Po raz kolejny należy spodziewać się manifestacji skrajnie różniących się akcji. W skali globalnej mogą nasilić się konflikty miedzy nacjami z dawien dawna osiadłymi na danym terenie, przypisującym sobie historyczna ciągłość, a ludnością napływową, obcą na danym terytorium. Siła tej kwadratury jest tak duża, że z łatwością może doprowadzić do zmiany dotychczasowych sąsiadów, jak i dotychczasowych sojuszy. Na płaszczyźnie bardziej nam przyziemnej- kontaktów interpersonalnych, to czas waśni sąsiedzkich, uruchomienia dawnych animozji. Również pokażą się antagonizmy etniczne w obrębie ludności zamieszkującej jedno miast, czy wieś. Im bardziej obszar narodowościowo, czy socjalnie wymieszany, tym większa możliwość konfliktu.

To również kiepski czas na negocjacje, próby pogodzenia zwaśnionych stron. Ani nie będzie silnego autorytetu, który zmusiłby do słuchania, ani też  same strony nie wyrażą ochoty na pojednanie.

Należy tez spodziewać się utrudnień w podróżach.

 

Kwadratura Saturn Neptun 26.11.2015 g.12.14. 

25 i 26 listopada 2015 roku to bardzo ważny moment pozbywania się złudzeń. Na niebie mamy pełnię wzmocnioną kwadraturą dwóch planet. Ta data to pierwszy, społeczny efekt nieharmonijnych aspektów Plutona i Urana. Pytanie „ komu należy wierzyć, ufać?” pozostanie bez odpowiedzi.  Prawa stanowione przez człowieka, a konkretnie przez władzę zderzą się z prawami duchowymi. To czas początku końca wielu mistyfikacji narzucanych społeczeństwu. Ani władza świecka, ani władza kościelna nie zdołają odzyskać zaufania ludzi.

Na planie bardziej materialnym- ujawnienie przez media manipulacji dokonywanych przez rządzących. Biorąc pod uwagę jeszcze fakt, że na ten horoskop na Warszawę podkreśla ważność domu 1 i 9, dla przeciętnego Polaka może to znaczyć ukrócenie szans na szczęście za granicami własnego kraju. To również atmosfera niejasności i inercji. Nie planujmy na ten czas ani podróży, ani wielkich życiowych zmian, nic z nich nie wyjdzie.