Ewa Kornafel
+48 515 288 427
kosmogram@onet.eu

Kalendarium końca roku.

Kalendarium końca roku.

Ostatnie dwa miesiące roku wpiszą się w obowiązujący do tej pory rytm kwadratury Uran Pluton. Sam Pluton 31.12.2014 roku dojdzie do 13 stopni 9 minut kardynalnego  znaku Koziorożca, Uran, także w klimacie kardynalnym, osiągnie 12 stopni 36 minut Barana. Charakter poczynań tych planet będzie miał tendencje powtórkowe, jako że Uran w tym stopniu był 5.04 2014, a Pluton na początku marca. Zatem ważne tranzyty tych dwóch tytanów będą powiązane z wydarzeniami z wiosny 2014 roku.

Saturn przygotowuje się do wejścia w znak Strzelca, jednak do tego momentu przemierza znak Skorpiona. Koncentracja sił na linii znaków kardynalnych i stałych( pamiętamy, że we Lwie znajduje się Jowisz) jest duża i brzemienna w skutki. Trudno jednak mówić o nich w wymiarze jednoznacznym.

Politycznie i gospodarczo to branie się za bary mocarstw i pokaz sił na arenie międzynarodowej.

Dla przeciętnego człowieka niby nie ma to znaczenia, ale poziom gospodarczy kraju zawsze ma wpływ na codzienność obywateli. Ponieważ planety pokoleniowe ( Uran, Pluton) nie są do siebie nastawione sympatycznie, należy spodziewać się dalszych restrykcji gospodarczych i obniżenia poziomu życia obywateli.

Dokładna szósta kwadratura tych dwóch planet będzie miała miejsce 15.12.2014 roku,  jednak cały czas pozostajemy w jej klimacie, gdyż Uran i Pluton tworzą ze sobą bardziej lub mniej dokładny aspekt od 2012 roku.

Mars, który wszedł właśnie do znaku Koziorożca, spotęguje nieharmonijne działanie planet w znakach kardynalnych. 4.11 Księżyc tworzy nieharmonijne aspekty zarówno z Marsem jak i Plutonem- kwadratura oraz koniunkcję z Uranem. Zapowiada się bardzo niespokojny dzień, tematyka bezpieczeństwa, zarówno na poziomie osobistym jak i bardziej ogólnym, zostanie zachwiana. Księżyc to kobiety, pewnie po raz kolejny zapewni im się „ prawo” do przemocy.

Te trzy planety niosą ze sobą ogromny zasób konfliktów, zaczepek i sporów, a to może przerodzić się w zaognienie relacji na dłuższy okres czasu. 5.11 Słońce tworzy kwinkunks do Urana, pamiętajmy, to jest klimat tuż przed pełnią, więc spokoju nie będzie.

To, co zostało zainicjonowane przez nieharmonijne aspekty Księżyca, albo może inaczej, to, co zostało zranione 4.11, w pełni pokaże się 10-11.11, kiedy to do akcji wkroczy Mars, tworząc koniunkcję z Plutonem. Każdy, kto w sposób podstawowy zna zasady astrologi,i powinien zobaczyć, w który polu jego osobistego horoskopu wypada ta koniunkcja. Raczej niczego radosnego nie przyniesie, dla jednych będzie to ogromna, niszcząca energia, dla innych impuls do wprowadzenia istotnych dla siebie zmian. Im dokładniejsze aspekty tej koniunkcji z planetami osobistymi, tym jej ważność wyższa.

Energie i Marsa i Plutona są niezwykle skoncentrowane, zwłaszcza w znaku Koziorożca. Te dwie planety potrafią ze sobą kooperować, wszak to dwaj władcy znaku Skorpiona. Koziorożec wymaga respektu, Pluton również. Ponieważ Pluton niejako gra tu pierwsze skrzypce, można stwierdzić, że osobiste względy i cele wcale tu nie przeważą. Trudno mówić o misji, raczej o wypełzaniu ukrytych intencji i zamiarów, przyjrzeniu się swoim kompleksom i reakcja ( długotrwała) na nie. Chcą nie chcąc czeka nas proces, który pokaże bezsens pewnych własnych przekonań i schematów działania. Łamanie schematu na całego!

Mars wzbudza paniczny strach, Pluton potężną żądzę zemsty, odwetu, w połączeniu w skrajnym przypadku można mieć do czynienia z wybuchem agresji. A to, co rozpoczęte na Plutonie, trudne jest do zatrzymania.

Obie planety reprezentują instynkty, siły  wewnętrzne ( znak Koziorożca). Kontakt tych planet może doprowadzić do demonstracji siły, walki o panowanie w swoim świecie, czy to we własnym domu, czy to na szerszym polu.

Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że poprzez położenie Plutona będziemy mieć powtórkę z marca tego roku.

Księżyc to również system zabezpieczeń, wewnętrzny poziom poczucia solidności posad domu, państwa, takie przekonanie ( bardziej emocjonalne niż racjonalne) o własnym bezpieczeństwie. W wielu przypadkach w listopadzie dojdzie do zachwiania tego przekonania. To, co było uważane za bezpieczne, straci tę opinię.

25.10 Merkury wyszedł z biegu wstecznego. Czas dywagacji i retrospekcji zakończono.

Istotne są wszystkie nasze myśli i opinie o własnych motywacjach. Czas od nowiu 23.10 do pełni 6.11 należy poświęcić na rozstrzygnięcia i ewentualne zakończenie wszystkiego, do czego nie mamy już serca. Pamiętajmy, że to, co zakończymy, jak również, to co rozpoczniemy w tym czasie, chociaż najpierw należy zakończyć, ma charakter niebywale długotrwały. 13.11 Mars tworzy kwadraturę do Urana, spokoju nikt nie zazna, zwłaszcza sytuacje i osoby o anachronicznym statusie w stosunku do rzeczywistości. Klimat nowiu i pełni w znakach stałych z domieszką kardynalnych klimatów nie wprowadzi niczego ani łagodnie, ani delikatnie, tylko w formie terapii wstrząsowej.