Ewa Kornafel
+48 515 288 427
kosmogram@onet.eu

Pluton w erce i co dalej.

Pluton w erce i co dalej.

„Jednak zostanie po mnie ta siła fatalna,

Co mi żywemu na nic, tylko czoło zdobi;

Lecz po śmierci was będzie gniotła niewidzialna,

Aż was, zjadacze chleba — w aniołów przerobi”.

Juliusz Słowacki, Testament mój

Retrogradacja Plutona nie jest czymś nadzwyczajnym, Pluton retrograduje, czyli cofa się każdego roku  w czasie mniej więcej pięciu miesięcy. Tegoroczna erka Plutona miała miejsce od 24.04, wtedy znajdował się na 23, 09 stopniu znaku Koziorożca i trwała do 3.10, gdy znalazł się na 20,38 stopniu znaku władanego przez Saturna.

Pluton, władca podziemi, naszych podświadomych pragnień i przeszłości, o której w żaden sposób nie możemy pamiętać, podczas erki porusza najbardziej ukryte obszary naszej jaźni, obszary, o których istnieniu nie mieliśmy żadnego pojęcia, ba, obszary, których w pewnym sensie  się boimy.

Pluton jest planetą działającą w najbardziej tajemniczy i ukradkowy sposób. Nasza krew pulsuje w jego rytmie, a właściwie pod jego naciskiem. Jesteśmy genetycznie nacechowani Plutonem, jest w naszej przeszłości, jest w przeszłości naszych przodków i niewidzialnymi nićmi łączy nas z nimi. Podczas jego ruchu wstecznego to właśnie nasza przeszłość  zostaje poddana trudnemu procesowi transformacji.

Wyobraźmy sobie, że Pluton ma cel, o którym my oczywiście nic nie wiemy, nawet go nie przeczuwamy. Podczas jego ruchu wstecznego, a warto pamiętać że w tym roku wraz z nim cofał się Saturn, rozbiciu ulegają nasze złudzenia co do własnego ego, celu i przyczyny istnienia. Pojawia się przyczyna pierwotna, parafrazując Gałczyńskiego: „ Po cholerę toto żyje?”, otóż  „Toto” dowiaduje się właśnie po co żyje. Właściwe staje przed wiedzą niezmiernie złożoną, czasem odczuwaną  jako ogromne brzemię, jako los, który przestał się uśmiechać.

Zatem Pluton egzekucyjny, celowo zderzyłam nazwę planety i określenie formacji wykonującej wyroki, gdyż podczas erki w Koziorożcu , stoimy przed nim i już nie mamy żadnego wyboru, staje nam przed oczyma cale życie i wiemy, dlaczego do tego momentu zostaliśmy doprowadzeni. Brak wyboru lub też wybór jedyny i konieczny ,to sytuacja charakterystyczna dla Plutona i jego trudnych tranzytów do naszych planet. Erka Plutona uświadamia nam bolesne prawdy, czasem bolesne przeznaczenie.

Pluton działa wewnętrznie i uczy trudnej sztuki odpuszczania sobie i innym. Często widzimy bezsensowność swoich dotychczasowych zabiegów i w obliczu spraw ostatecznych- erki Plutona, stają się one mało ważne. Erka Plutona pokazuje nam wewnętrzne przymusy i obsesje. Te zachowania, które czasem potrafią doprowadzić nas do obłędu. Pluton jest nadużyciem siły i władzy. Podczas jego erki można się przekonać, co władza czyni z człowieka i w jaki sposób my sami okazujemy swoją władzę innym. Dla osób, które mają intensywne powiązania planet osobistych z Plutonem lub osie połączone z władcą podziemi, to bardzo istotny moment, rzutujący na rozumienie bycia w związku, zrozumienie  kontroli w relacji- czasem ma się wrażenie, że związek to nieustająca walka o władzę.

Tegoroczna erka to wielki czas pokory i nauki dla tych wszystkich, którzy mają Słońce, Księżyc lub inne ważne punkty horoskopu pomiędzy 20 a 24 stopnia znaków Koziorożca, Barana, Wagi i Raka. Najbardziej wpływ ten poczują osoby spod znaku Koziorożca i Raka, gdyż na nich działa jeszcze magia Węzłów Księżycowych.

Pluton, wchodząc w ruch prosty niczego nowego jeszcze nie pokaże, wraca po własnych śladach, zatem doświadczenia z jego drogi powrotnej będą się powtarzać aż do nowiu z 23.02.2020 roku, kiedy to dokładnie osiągnie stopień sprzed retrogradacji i wtedy poznamy prawdziwe powody jego wcześniejszego rozpoznania. Nów w znaku Ryb i Pluton już w całkowicie nowej odsłonie, to prawdziwe rozpoznanie praprzyczny naszego przybycia tu i teraz, jak również wtedy wyjdą na światło dzienne wszystkie tajemnicze sprawy rozpoczynane od kwietnia do października 2019 roku.