Ewa Kornafel
+48 515 288 427
kosmogram@onet.eu

Wokół nowiu i pełni – Październik

Wokół nowiu i pełni – Październik

1.10.2016 o godzinie 2.11 na nocnym niebie mamy nów w znaku Wagi, co znaczy, że obydwa światła ( Słońce i Księżyc) tworzące nów, są w tym właśnie znaku.

 

Każdy znak zodiaku charakteryzuje się specyficzną aktywnością, nów w siódmym znaku zodiakalnym, wskazuje typową dla Wag aktywność. Rozważania i ewentualne strategie działania wezmą górę na impulsem i spontanicznością.

 

Nów, czyli koniunkcja Słońca i Księżyca nie będzie jedynym aspektem, jaki Księżyc odbierze w ciągu tego dnia. Księżyc spotka się w sposób harmonijny z Saturnem ( obie planety będą od siebie w odległości 60 stopniu, w tzw sekstylu) oraz o 15.29 z Plutonem, w aspekcie nieharmonijnym, bo w kwadraturze.

Księżyc jest zasadą kobiecą, w harmonijnym aspekcie do Saturna mówi o poważnie traktowanym macierzyństwie lub też o sensownym traktowaniu uczuć, emocji, wrażeń.  Księżyc w nieharmonijnym aspekcie  do Plutona mówi o śmiertelnym zagrożeniu dla kobiet, ich kobiecości, esencji tego, czym są. Zwróćmy uwagę na to, że wcześniejszym aspektem jest kontakt z Saturnem, rzeczowość w emocjach, potem z Plutonem, zagrożenie dla emocji.

Pluton zawsze nakłada szereg przymusów na planety. Działając na Księżyc pokusi się zapewne o kolejne zamachy na wolność kobiet, słabszych i dzieci.

 

Na dobranoc, czyli na zakończenie dnia mamy układ Wenus Neptun trygonalnie: albo uśpienie albo oderwanie się od jednak trudnej rzeczywistości i trudnego dnia.

 

Waga  jest znakiem kardynalnym i tworzy naturalną  opozycję dla Barana. W znaku Barana mamy teraz Urana. Nów utworzy się na 8 stopniu znaku Wagi,  Uran na 8 stopniu Barana był w marcu 2013 roku. Ożywi się zatem tematyka z tamtego okresu. Ponieważ były to lata ogólnej dysharmonii na niebie i globie spowodowane siedmiokrotną kwadraturą Uran Pluton, należy się liczyć z dyskomfortem, niemożliwością realizacji swoich planów i szeregiem niefortunnych zdarzeń.

 

Chcę zwrócić uwagę na nieharmonijne aspekty Księżyca w pierwszych dniach października, już drugiego znajdzie się w opozycji do Urana. To niezbyt radosny znak dla spokoju uczuć, raczej synonim destabilizacji i braku snu na powiekach.

Oczywiście najbardziej dotyczy to osób urodzonych w określonej fazie znaku Wagi, od 8- 10 stopnia znaku, czyli mniej więcej ostatni dzień września  i pierwsze dwa dni października. Również drugiego października Słońce odbiera kwinkunks do Neptuna. Ogólna bezsilność i bezcelowość działań. Brak decyzyjności i konkretów. Gdzie nie spojrzeć- iluzoryczność postanowień i zamiarów.

 

W praktyce te dwa dni października mogą okazać się trudne i mało produktywne. Więcej będzie sytuacji wymuszających nasze zachowanie, jak również tych, na które nie mamy żadnego wpływu. Dziwne uwikłania i sploty pozornie bezładnych okoliczności. Sprawy prywatne i osobiste podporządkowane będą rytmowi spraw ogólnych.

Nów ogólnie kojarzy się z niską energetyką, słabością i sennością. Do nowiu z 1.10 warto się przygotować, poświęcić więcej czasu na relaks, spokojnie analizować to, co można tak analizować. Oddychać głęboko, nie poddawać się presji zdarzeń, które będą pojawiały się dosyć szybko i bez powiązania ze sobą.

 

Astrologia jest cykliczna, a to znaczy, że pewne ważne układy na niebie miały już miejsce.  Poszukując znaczących wydarzeń, które miały miejsce podczas pobytu Urana w Baranie na 8 stopniu znaku, warto przypomnieć, że w marcu 2013 roku papież Franciszek rozpoczął swój pontyfikat. Jest człowiekiem  działającym niestereotypowo, zatem i w październiku klasycznych rozwiązań nie będzie lub też z pozornie klasycznego wzorca wyłoni się coś zupełnie nowego.

 

Pełnia 16.10 będzie miała miejsce o 6.23 na 23 stopniu znaków Wagi i Barana, to znaczy, że Słońce nadal znajduje się w Wadze, a Księżyc jest oddalony o 180 stopni i przebywa w znaku Barana. Pełni zazwyczaj towarzyszy duży niepokój, zdenerwowanie i nadreakcja na bodźce. Te nieprzyjemne doznania zostaną zwielokrotnione, jako że

ta pełnia ma Urana w tle.  Uran planeta rewolucji i rewolucjonistów , brawury, szalonych naukowców aktualnie znajduje się na 22, 29 stopniu znaku Barana.

Tranzytowe aspekty, jakie tego dnia tworzą oba Światła ( Słońce i Księżyc) są lekko niepokojące.

Najpierw Księżyc o 6.11 ma rendez vous z Uranem ( tworzy z nim koniunkcję ), potem spogląda w twarz Słońca ( czyli mamy pełnię), po czym o 17.04 przechodzi do znaku Byka.

Cykl od nowiu ( w Wadze) do pełni ( na osi Waga Baran), Księżyc rozpoczyna od napięć z Plutonem ( wspomniana przy okazji omawiania nowiu, kwadratura), kończy koniunkcją z Uranem.  Uran zawsze zaskakuje, a Księżyc nie lubi uranicznych wyskoków i niespodzianek. Takie spotkanie podsyca niepokój Księżyca. Jakby tego było mało, 15.10 około godziny 13,  Słońce będzie w opozycji do Urana. Zwróćmy uwagę na to, że dwa światła- Słońce i Księżyc, które w ciągu paru następnych godzin utworzą ze sobą pełnię, spotykają się z Uranem w nieharmonijnych aspektach. Najpierw koniunkcja Księżyca z planetą pokoleniową ( Uran), czego  do łagodnych aspektów zaliczyć nie można, następnie  opozycja do Słońca, czyli pełnia , podkreślająca  ten ogólnie nerwowy aspekt dnia.

Zwróciłabym nawet bardziej uwagę na 15.10, niż 16, jako że pełnię mamy rano, a to do dokładnego aspektu Słońca z Księżycem energia narasta. Chciało by się rzec: klasyka dramatu antycznego: główny bohater dramatu- Księżyc, zostaje uwikłany w szereg trudnych sytuacji( aspekty do planet),  napięcie rośnie, czyli na nowiu mamy zawiązanie akcji, a po pełni jej rozwiązywanie, dzień przed pełnią, można nazwać kulminacją emocji i nawarstwieniem się różnego rodzaju sytuacji trudnych i wywołujących silną i nieprzyjemną ekscytację.

 

Będziemy zmuszeni wielokrotnie odrzucić swoje odczucia po to tylko, by móc zapanować nad nerwami, nad sytuacją, która przekracza nasze wszelkie wyobrażenia. Księżyc wszakże znajduje się w Baranie znaku spontaniczności, szybkiego działania i nieliczenia się z cudzymi emocjami. Nie ma możliwości realizowania czegokolwiek w sposób zdroworozsądkowy, nikomu też nie uda się przemówić do rozumu. Przy jakiejkolwiek opozycji szukamy drogi środka, jednak do tego potrzebna jest zgoda i Słońca i Księżyca. Pod wpływem rozbijających    aspektów Urana, które będzie miało i Słońce i Księżyc, o konsensus czy o kompromis będzie niezwykle trudno. Waga zazwyczaj jest ugodowa, dąży do rozejmu, jednak nie wtedy, gdy jej osobiste ego zostało pobudzone przez Urana. Uraniczne wybryki zainspirują Słońce w Wadze do działania wykraczającego poza jej zwyczaje. A to może w rezultacie doprowadzić Wagę do rozchwiania. Sensownym wyjściem jest wykorzystywanie innowacyjności w działaniu, jako że Uran nakłania do eksperymentowania i ryzyka.

 

Ogólnie ten czas może się okazać zbyt dynamicznym, nawet dla osób lubiących aktywność i dużą zmienność akcji. Polecam kontrolę emocji i rozważne używanie słów.