Horoskop dla znaku Barana na rok 2018

Autor wpisu: , Opublikowano 23 grudnia 2017 , Kategoria Aktualności , Baran , Czytelnia , Horoskop


Baran 20.03.- 20.04.

Osoby spod znaku Barana, choćby nie wiadomo jak się starały, nie będą w stanie zachować równowagi i balansu w życiu w roku 2018. Pomysły, aby wyrwać coś gruntownie z korzeniami, będą na porządku dziennym. Do maja Uran przebywa jeszcze w Waszym znaku. Da Wam siłę i odwagę do tego, aby wyrzucić z hukiem to wszystko, co przeszkadza Wam w Waszym pędzie. Nie dla Was strategiczne gierki i poczynania. Stawiacie wszystko na jedną kartę. Początek roku przyniesie odnowienie się starych ran i zależności. Do maja należy się od nich odciąć.

czytaj wiecej


Wokół nowiu i pełni – Październik

Autor wpisu: , Opublikowano 28 września 2016 , Kategoria Aktualności , Baran , Czytelnia , Horoskop , Księżyc , Waga


1.10.2016 o godzinie 2.11 na nocnym niebie mamy nów w znaku Wagi, co znaczy, że obydwa światła ( Słońce i Księżyc) tworzące nów, są w tym właśnie znaku.

 

Każdy znak zodiaku charakteryzuje się specyficzną aktywnością, nów w siódmym znaku zodiakalnym, wskazuje typową dla Wag aktywność. Rozważania i ewentualne strategie działania wezmą górę na impulsem i spontanicznością.

 

Nów, czyli koniunkcja Słońca i Księżyca nie będzie jedynym aspektem, jaki Księżyc odbierze w ciągu tego dnia. Księżyc spotka się w sposób harmonijny z Saturnem ( obie planety będą od siebie w odległości 60 stopniu, w tzw sekstylu) oraz o 15.29 z Plutonem, w aspekcie nieharmonijnym, bo w kwadraturze.

czytaj wiecej


Słońce w Baranie i co dalej?

Autor wpisu: , Opublikowano 16 kwietnia 2016 , Kategoria Aktualności , Baran , Czytelnia


„Ukryty za uśmiechem braterstwa,

Pogardzający czytelnikami gazet, ofiarami politycznej dialektyki,

Wymawiający słowo demokracja ze zmrużeniem oka,
Nienawidzący fizjologicznych uciech ludzkości,
Pełen wspomnień o tych którzy żarli pili i spółkowali a za chwilę podrzynano im gardła,

Pochwalający dancingi i zabawy w ogrodach jako sposób na publiczne gniewy,

Wołający: kultura i sztuka, a myślący o igrzyskach w cyrku,
Śmiertelnie znużony,
We śnie albo w narkozie mamroczący: Boże, Boże”

Czesław Miłosz : Portret z połowy XX wieku.

czytaj wiecej


Rok 2016

Autor wpisu: , Opublikowano 31 grudnia 2015 , Kategoria Aktualności , Baran , Bliźnięta , Byk , Czytelnia , Koziorożec , Lew , Panna , Rak , Ryby , Skorpion , Strzelec , Waga , Wodnik


Koziorożec 22.12. 5.49- 20.01.16.38.


Dla wszystkich osób spod znaku Koziorożca to będzie rok wyjątkowo szczodry. Pierwsza połowa roku przyniesie satysfakcję zawodową. Dla niektórych będzie to uwieńczenie wieloletnich starań. Do 10 września Jowisz, planeta rozrostu i rozwoju przebywa w sprzyjającym Wam znaku Panny. Jest to wymarzony czas, by porzucić większość obaw i zrobić coś, o czym od dawna się marzyło. Zawodowo i emocjonalnie służy to określaniem lub dookreśleniu celu. Z łatwością się go uzyska, tym bardziej, że nie jest to czas wielkich perturbacji. Łatwiej tez będą przebiegały wszelkie kontakty i rozmowy, napięcie, które mogło towarzyszyć Wam przez ostatnie lata, teraz zostanie zniwelowane. To rok, kiedy wiele z Was będzie mogło stwierdzić, że zakończyło te sprawy, które od dawna ciążyły i nie dawały ruszyć z miejsca. Lepsza passa dotyczy również własnego wnętrza, opuszczą Was dotychczasowe zahamowania i kompleksy, to czas śmielszych ubrań, czyli śmiałego wyrażania siebie.

Koziorożcom zawsze sprzyjają długotrwałe plany, najlepiej je ustalać podczas nowiu w Waszym znaku, który wypadnie 10.01. Zresztą, warto pamiętać, że to, co wprowadza istotne innowacje w postrzeganiu siebie, zdarzy się w ciągu paru dni poprzedzających ten nów.

czytaj wiecej


Rok 2015 dla poszczególnych znaków.

Autor wpisu: , Opublikowano 25 stycznia 2015 , Kategoria Aktualności , Baran , Bliźnięta , Byk , Czytelnia , Horoskop , Koziorożec , Lew , Panna , Rak , Ryby , Skorpion , Strzelec , Waga , Wodnik


Wodnik.

Dior wodnik

Energia i entuzjazm będą Wam towarzyszyły przez cały rok. Z powodzeniem wystartujecie z nowymi pomysłami. To czas przerastania samej siebie, głębokich, innowacyjnych projektów, nawet nieco obrazoburczych. To wszystko za sprawą Lilith, która w 2014 znajdowała się  w znaku Lwa i poddawała niesamowite projekty .Ponieważ do końca sierpnia będzie w znaku Panny, zadba o to, by wszelakie nowatorskie pomysły przybrały konkretną postać..   Te niecodzienne projekty dotyczą nie tylko spraw zawodowych, lecz również w kwestiach partnerskich należy odważyć się na coś, co do tej pory tkwiło gdzieś uśpione. Na tej kanwie pojawi się pragnienia przeżycia czegoś niezwykłego, i nie należy przejmować się krótkotrwałością zrywu. Do września Jowisz przebywa w sprzyjającym znaku Lwa, ten cały czas od początku roku należy wykorzystać na rozwijanie skrzydeł i przekraczanie wszelkich barier, tym bardziej, że większość ograniczeń odeszła wraz z 2014 rokiem. Lato będzie czasem uczuciowych burz, przyjemnych, szalonych, takich, o których pamięta się całe życie. Jesienią najważniejsza będzie metafizyczna strona życia. Druga połowa listopada sprzyjać będzie wglądom, refleksjom i planom na przyszłość. Dobrze jest zaplanować sobie urlop pod koniec roku, gdyż w wyciszeniu wykreujesz nowy świat dla siebie.

czytaj wiecej


Horoskop 2014 – Baran 21.03- 20.04

Autor wpisu: , Opublikowano 30 grudnia 2013 , Kategoria Baran , Czytelnia , Horoskop


Oprócz wpływu Urana, który od roku 2011 przebywa w Waszym znaku i jest przyczyną wielu „ gromów z jasnego nieba” dojdą działania Węzłów Księżycowych. Dlatego też zaćmienie i pełnia z 16.04  i 8.10 będą najważniejszymi , wręcz przełomowymi momentami 2014 roku. Baran zawsze chce znajdować się w natarciu, zatem, jeśli potyczki, bitwy, czy też konfrontacje mają być wygrane, lepiej je przeprowadzić w pierwszej połowie roku.

czytaj wiecej


Wielkanoc

Autor wpisu: , Opublikowano 30 marca 2013 , Kategoria Aktualności , Baran , Czytelnia


Po pełni Księżyca z 27 marca  i mocno aktywizującej koniunkcji Słońca, Wenus i Urana w znaku Barana mamy dalszy ciąg procesów mających trwały i niezwykle konsekwentny charakter dla naszego życia. Nie mogą nas dziwić wahania i zadawane przez nas pytania dotyczące sensu życia, poczucia celu. Podczas pełni miała miejsce kwadratura Jowisza do Chirona, a to zawsze burzy wewnętrzny ład, podważa racjonalność działań.

czytaj wiecej


Horoskop 2013 – Baran

Autor wpisu: , Opublikowano 30 grudnia 2012 , Kategoria Aktualności , Baran , Czytelnia , Horoskop


Baran
21.03-20.04

Pomysłowość i rewolucyjność- tym powitasz rok 2013. Jako, że przedstawicielkom tego ognistego znaku, nigdy nie brakowało odwagi w forsowaniu własnego zdania, ten rok tylko podkreśli te cechy. Codzienność będzie niezgodna z dotychczasowym doświadczeniem, nastąpi szereg wydarzeń rozstrajających, niszczących to, co od dawna ustalone i utrwalone.

czytaj wiecej


Baran, czyli o spontaniczności i sile przebicia.

Autor wpisu: , Opublikowano 21 grudnia 2012 , Kategoria Baran , Czytelnia


Tak naprawdę, to Nowy Rok zaczyna się w marcu, w chwili, kiedy Słońce wchodzi do znaku Barana, symbolizującego nowe początki, narodziny i wolę życia. Ten zodiakalny krzykacz ma niezwykłą siłę przebicia, jest mistrzem działania otwartego i krótkoterminowego. On nie może czekać, cierpliwość nie jest jego zaletą. Powiedzenie: „ być w gorącej wodzie kąpanym”, powstało zapewne w chwili, kiedy autor tegoż, zetknął się z Barankiem. W żadnym calu nie przypomina owieczki, jest naturą pierwotną, bardzo mało ucywilizowaną, nieodporną na działania resocjalizacyjne! Kobiety lubiące natury subtelne i empatyczne, zdecydowanie powinny unikać panów spod tego znaku, Baranki mają wrażliwość walca drogowego, co oczywiście też ma swój urok!

czytaj wiecej