Horoskop dla Lwów na rok 2018

Autor wpisu: , Opublikowano 23 grudnia 2017 , Kategoria Aktualności , Czytelnia , Horoskop , Lew


Lew 22.07-23.08.

Życie jeszcze raz od nowa proszę!”. To motto dla Lwów w roku 2018.

 Jowisz od początku roku aspektuje nieharmonijnie Wasz znak, do tego jeszcze dojdzie inspirujący, ale i niepokojący wpływ Plutona i Saturna. Będzie nerwowo z lekkim brakiem koordynacji. Szczególnie początek roku wywoła wiele zawirowań. Życie zawodowe wymagało będzie i taktu i taktyki, a to nie są mocne strony Lwów! Im mniej mówicie, tym lepiej. Do kwietnia w sprawach zawodowych należy zachować twarz pokerzysty.

czytaj wiecej


Rok 2016

Autor wpisu: , Opublikowano 31 grudnia 2015 , Kategoria Aktualności , Baran , Bliźnięta , Byk , Czytelnia , Koziorożec , Lew , Panna , Rak , Ryby , Skorpion , Strzelec , Waga , Wodnik


Koziorożec 22.12. 5.49- 20.01.16.38.


Dla wszystkich osób spod znaku Koziorożca to będzie rok wyjątkowo szczodry. Pierwsza połowa roku przyniesie satysfakcję zawodową. Dla niektórych będzie to uwieńczenie wieloletnich starań. Do 10 września Jowisz, planeta rozrostu i rozwoju przebywa w sprzyjającym Wam znaku Panny. Jest to wymarzony czas, by porzucić większość obaw i zrobić coś, o czym od dawna się marzyło. Zawodowo i emocjonalnie służy to określaniem lub dookreśleniu celu. Z łatwością się go uzyska, tym bardziej, że nie jest to czas wielkich perturbacji. Łatwiej tez będą przebiegały wszelkie kontakty i rozmowy, napięcie, które mogło towarzyszyć Wam przez ostatnie lata, teraz zostanie zniwelowane. To rok, kiedy wiele z Was będzie mogło stwierdzić, że zakończyło te sprawy, które od dawna ciążyły i nie dawały ruszyć z miejsca. Lepsza passa dotyczy również własnego wnętrza, opuszczą Was dotychczasowe zahamowania i kompleksy, to czas śmielszych ubrań, czyli śmiałego wyrażania siebie.

Koziorożcom zawsze sprzyjają długotrwałe plany, najlepiej je ustalać podczas nowiu w Waszym znaku, który wypadnie 10.01. Zresztą, warto pamiętać, że to, co wprowadza istotne innowacje w postrzeganiu siebie, zdarzy się w ciągu paru dni poprzedzających ten nów.

czytaj wiecej


Rok 2015 dla poszczególnych znaków.

Autor wpisu: , Opublikowano 25 stycznia 2015 , Kategoria Aktualności , Baran , Bliźnięta , Byk , Czytelnia , Horoskop , Koziorożec , Lew , Panna , Rak , Ryby , Skorpion , Strzelec , Waga , Wodnik


Wodnik.

Dior wodnik

Energia i entuzjazm będą Wam towarzyszyły przez cały rok. Z powodzeniem wystartujecie z nowymi pomysłami. To czas przerastania samej siebie, głębokich, innowacyjnych projektów, nawet nieco obrazoburczych. To wszystko za sprawą Lilith, która w 2014 znajdowała się  w znaku Lwa i poddawała niesamowite projekty .Ponieważ do końca sierpnia będzie w znaku Panny, zadba o to, by wszelakie nowatorskie pomysły przybrały konkretną postać..   Te niecodzienne projekty dotyczą nie tylko spraw zawodowych, lecz również w kwestiach partnerskich należy odważyć się na coś, co do tej pory tkwiło gdzieś uśpione. Na tej kanwie pojawi się pragnienia przeżycia czegoś niezwykłego, i nie należy przejmować się krótkotrwałością zrywu. Do września Jowisz przebywa w sprzyjającym znaku Lwa, ten cały czas od początku roku należy wykorzystać na rozwijanie skrzydeł i przekraczanie wszelkich barier, tym bardziej, że większość ograniczeń odeszła wraz z 2014 rokiem. Lato będzie czasem uczuciowych burz, przyjemnych, szalonych, takich, o których pamięta się całe życie. Jesienią najważniejsza będzie metafizyczna strona życia. Druga połowa listopada sprzyjać będzie wglądom, refleksjom i planom na przyszłość. Dobrze jest zaplanować sobie urlop pod koniec roku, gdyż w wyciszeniu wykreujesz nowy świat dla siebie.

czytaj wiecej


Lilith w znaku Lwa

Autor wpisu: , Opublikowano 4 lipca 2014 , Kategoria Aktualności , Czytelnia , Lew


Lilith od 4.03.2014 znajduje się w znaku Lwa. Znak Lwa niemalże od zawsze jest kojarzony z  władzą monarszą i z królewskimi godnościami. Lilith we Lwie reprezentuje samodzielną władczynię, nie zaś królową zasiadającą przy boku małżonka. Zatem symbolizuje pełnię władzy kobiet.

Mitem, który oddaje nam majestat Lilith we Lwie jest mit o królowej Szebie. Mityczna, biblijna królowa Saba jest postacią jak najbardziej autentyczną. Już samo jej imię Szeba oznacza nazwę jednego z państw w Arabii Południowej istniejącego na terenie dzisiejszego Jemenu Północnego. Ruiny stolicy tego państwa, Marib, zostały odnalezione w XIX wieku. Saba była po prostu królową Szeby, a jej prawdziwe imię- według najstarszego pisanego dokumentu Etiopii, księgi Kebra Nagast- brzmiało Makeda. Ponieważ Salomon objął władzę w Izraelu w roku 972 p.n.e., a Makeda- Saba przybyła do niego wtedy, gdy świątynia ku czci Jahwe była już wybudowana, można przypuszczać, że wizyta ta miała miejsce po 960 roku przed naszą erą. Wizyta ta była potrzebna królowej do zawarcia korzystnych umów handlowych, dlatego też udała się tam z hojnymi darami. Salomon, jak wiemy, przyjął ją nad wyraz serdecznie, oprócz tego, że był królem i budowniczym wspaniałej świątyni, był też łasy   na kobiece wdzięki.

 Saba- Makeda podjęła samodzielną decyzję posiadania potomka z właścicielem zarówno atrakcyjnych genów, jak i niebagatelnego królestwa. Świadome macierzyństwo?! Jak najbardziej, a decyzja o macierzyństwie zawsze powinna należeć do kobiety.

czytaj wiecej


Horoskop 2013 – Lew

Autor wpisu: , Opublikowano 30 grudnia 2012 , Kategoria Aktualności , Czytelnia , Horoskop , Lew


Lew
23.07-23.08

Pod koniec ubiegłego roku dumne Lwice odczuwały zmęczenie i brak energii. Ten stan będzie dominował jeszcze w styczniu. Najlepiej jak najszybciej załatwić zaległe sprawy, które zaczęły lawinowo pojawić się od listopada 2012, im szybciej je wyjaśnicie, tym więcej entuzjazmu wykażecie w pierwszej połowie roku. Pamiętajcie, że nic nie da się przeprowadzić zbyt szybko, musicie być poukładane i starannie rozplanowane, co nie najlepiej Wam wychodzi.

czytaj wiecej


Lew, czyli droga do silnego serca

Autor wpisu: , Opublikowano 21 grudnia 2012 , Kategoria Czytelnia , Lew


„ Nie wiedział, że z punktu widzenia królów świat jest bardzo uproszczony. Wszyscy ludzie stanowią dla nich poddanych.
– Zbliż się, żebym mógł ci się lepiej przyjrzeć- rzekł do niego Król przepojony dumą, że oto nareszcie będzie Królem dla kogoś. „
A. de Saint- Exupery
„Mały Książę”

Nie bez przyczyny dzisiejszy artykuł poświęcony Lwom rozpoczęłam od spotkania z Królem. Król ucieleśnia archetyp typowego Lwa- żądnego władzy, poklasku i uwielbienia. To uosobienie próżności łatwo można podejść pochlebstwem, komplementem, niekoniecznie wyszukanym. Daje się złapać na lep słodkich słówek i wtedy jego czujność wygasa, staje się oswojonym kotkiem, łagodnym barankiem, gotowym bronić swego pochlebcy przed każdym.

czytaj wiecej