Pusty bieg Księżyca

Autor wpisu: , Opublikowano 24 lutego 2018 , Kategoria Aktualności , Czytelnia , Księżyc


Księżyc jest jednym z najbardziej magicznych ciał niebieskich. W ciągu 28 dni przemierza cały Zodiak, tworząc z innymi planetami różnorodne aspekty. To bardzo tajemnicze ciało niebieskie, którego pewna  część pozostaje w cieniu, nieoświetlona, pozostawiając nam pole do wyobraźni.

Starożytni połączyli Lunę z emocjonalną i karmiczną pamięcią ludzkości. Pamięć przodków, rodu, pokolenia, domu, ojczyzny, wszystko to przypisuje się Lunie.

Księżyc posiada własne pole grawitacyjne, które to pole wpływa w sposób zauważalny na przypływy i odpływy mórz i oceanów. W sposób podobny wpływa na płyny w ciele człowieka.

Reakcje emocjonalne to również efekt jego działania,  położenie kątowe Luny względem innych planet, jak również względem naszych planet urodzeniowych, powoduje euforię, radość, smutek, czasem paranoję. Różnorodne stany uczuciowe, których doświadczamy dzień po dniu.

czytaj wiecej


Nihil novi sub sole, czyli o nowiu w znaku Koziorożca

Autor wpisu: , Opublikowano 27 grudnia 2016 , Kategoria Aktualności , Czytelnia , Horoskop , Koziorożec , Księżyc , Ryby


Kolejny nów przypada na 29.12 na godzinę 7.53, oczywiście, w znaku Koziorożca. Sam Koziorożec nie napawa optymizmem, jego atrybuty to: powaga, koncentracja i zdecydowanie. Słońce i Księżyc w niezwykle mało towarzyskim znaku Koziorożca nie zachęcają do towarzyskich spotkań i rozmów. W tym dniu dominuje dystans, powściągliwość i niechęć do ukazywania uczuć. Nawet niemożność, nieumiejętność  żywej, emocjonalnej reakcji.

czytaj wiecej


Wokół nowiu i pełni….

Autor wpisu: , Opublikowano 23 listopada 2016 , Kategoria Aktualności , Czytelnia , Księżyc


Najbliższy nów czeka nas 29.11 o godzinie 13.18. Słońce i Księżyc znajdą się tego dnia w znaku Strzelca, znaku ognistym i zmiennym.

Warto wiedzieć, że tak jak Słońce przebywa w kolejnych znakach Zodiaku przez około miesiąc, tak również Księżyc podąża po zodiakalnym kole, tylko o wiele szybciej.

Księżyc w Strzelcu znajdzie się 28.11 o godzinie 21.48. i już od tego czasu odczujemy zmianę, gdyż Księżyc wpływa przede wszystkim na nasze emocje i na emocje innych.

Wibracje znaku Strzelca powodują, że chcemy odważyć się na więcej niż zazwyczaj, ośmielamy się mówić o uczuciach, bezpruderyjnie je również okazujemy.

„ Tam sięgaj, gdzie….” Można powiedzieć, że pisząc te słowa, nasz Wieszcz był pod wpływem Księżyca w Strzelcu.

czytaj wiecej


Rozmowy o nowiu i pełni…

Autor wpisu: , Opublikowano 28 października 2016 , Kategoria Aktualności , Czytelnia , Horoskop , Księżyc


Kolejny nów wypada 30.10.2016 roku o godzinie 18.38.  Ponieważ i Słońce i Księżyc są w znaku Skorpiona, można powiedzieć, że cechy tego znaku ulegną wzmocnieniu. Skorpion należy do żywiołu wodnego i jakości stałej, zarządza zasobami zarówno energetycznymi, jak i materialnymi. Decyduje o głębokim procesie przemiany. Posiada magnetyczną, silnie przyciągającą aurę.

czytaj wiecej


Wokół nowiu i pełni – Październik

Autor wpisu: , Opublikowano 28 września 2016 , Kategoria Aktualności , Baran , Czytelnia , Horoskop , Księżyc , Waga


1.10.2016 o godzinie 2.11 na nocnym niebie mamy nów w znaku Wagi, co znaczy, że obydwa światła ( Słońce i Księżyc) tworzące nów, są w tym właśnie znaku.

 

Każdy znak zodiaku charakteryzuje się specyficzną aktywnością, nów w siódmym znaku zodiakalnym, wskazuje typową dla Wag aktywność. Rozważania i ewentualne strategie działania wezmą górę na impulsem i spontanicznością.

 

Nów, czyli koniunkcja Słońca i Księżyca nie będzie jedynym aspektem, jaki Księżyc odbierze w ciągu tego dnia. Księżyc spotka się w sposób harmonijny z Saturnem ( obie planety będą od siebie w odległości 60 stopniu, w tzw sekstylu) oraz o 15.29 z Plutonem, w aspekcie nieharmonijnym, bo w kwadraturze.

czytaj wiecej


Pełnia 25.04.2013, godzina 21.57.

Autor wpisu: , Opublikowano 22 kwietnia 2013 , Kategoria Aktualności , Czytelnia , Księżyc


Przed nami kolejna pełnia na osi znaków Byk – Skorpion. Jest ona o tyle niezwykła, że realizuje się w pobliżu Węzłów Księżycowych, a zatem dodatkowo mamy zaćmienie. Klimat jej wydaje się być pełen sprzeczności i chaosu i nie wynika to tylko z faktu, że każda pełnia jest taka.

czytaj wiecej


Nów 10.04.2013

Autor wpisu: , Opublikowano 10 kwietnia 2013 , Kategoria Aktualności , Czytelnia , Księżyc


Nów 10.04.2013. godzina 11.35

Przed nami wyjątkowo intensywny i co tu ukrywać, męczący nów w znaku Barana. W tym ognistym znaku znajduje się aż pięć planet: Słońce, Księżyc, Wenus, Mars i Uran. Oprócz tego w horoskopie liczonym na Warszawę MC również jest  w Baranie.

czytaj wiecej